نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کلنگ زنی دبستان امام علی(ع) روستای هارونی

کلنگ زنی دبستان امام علی(ع) روستای هارونی


کلنگ دبستان امام علی(ع) روستای هارونی بخش بهمن، توسط خیّر مدرسه ساز به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، کلنگ دبستان امام علی(ع) روستای هارونی از توابع بخش بهمن، توسط محمد حسین غلامپور، خیّر مدرسه ساز، به زمین زده شد.

در آئین کلنگ زنی دبستان امام علی(ع) روستای هارونی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه اظهار داشت: پذیرفتن احیای مدرسه توسط آقای غلامپور، موجب شد تا شور و نشاطی در منطقه ایجاد شود.

"مسلم روحی پناه" افزود: ساختن مسجد خیلی خوب است، اما صرفاً داشتن مسجد و تکیه هنر نیست؛ هنر این است که ما مسجدی بسازیم. آن چه باعث می شود ما انسان هائی مسجدی بسازیم و عزادار امام حسین(ع) را عزاداری با بینش و بصیرت داشته باشیم؛ این است که ما در آموزش و پرورش، به رسالت خود عمل کنیم و کاری که آقای غلامپور انجام داده اند نیز در راستای ساختن انسان های مسجدی است.

وی افزود: بنده به عنوان خادم آموزش و پرورش، دست این بزرگوار را می بوسم و برایشان آرزوی سلامتی  و توفیق می کنم. شروع کار این بزرگوار باعث می شود تا بقیه هم به میدان بیایند.

"روحی پناه" اضافه کرد: مقدمات کار مدرسه عشایری امام علی(ع) فراهم است و به محض تحویل نقشه توسط اداره کل نوسازی مدارس استان، کار احداث ساختمان جدید آغاز می شود.

رئیس اداره امور عشایر استان یزد نیز در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ضمن ابراز خرسندی از کلنگ زنی دبستان عشایری امام علی(ع) روستای هارونی، اظهار داشت: کار بسیار مثبت و ثمربخشی است، چراکه در بحث فرهنگی هرچه بتوانیم سطح فرهنگ و علم مردم عشایر را بالا ببریم، باعث پیشرفت زندگی و بالا آمدن سطح زندگی این افراد می شود.

"حسن زارع" افزود: در استان یزد حدود 1300 خانوار عشایر داریم که بیش از 800 خانوار در شهرستان خاتم و بیش از 400 خانوار در شهرستان ابرکوه زندگی می کنند، اما بدلیل این که در مناطق دور از شهرستان زندگی می کنند، خدمات رسانی به این افراد کمتر انجام می شود و این امر می طلبد که ما هرچه می توانیم در خدمات رسانی، مسائل بهداشتی و اجتماعی به این افراد کمک کنیم.

مدیر دبستان عشایری شهید زمانی هارونی نیز در گفتگو با واحد خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: ساختمان فعلی دبستان عشایری شهید زمانی هارونی، قدمتی در حدود چهل سال دارد و تعداد 55 دانش آموز این مدرسه در 3 کلاس درس مشغول به تحصیل می باشند که به همت خیّر محترم، آقای غلامپور، مدرسه 6 کلاسه امام علی(ع) با امکانات آزمایشگاه، کتابخانه و ... در زمین همین مدرسه احداث خواهد گردید.

"محمدحسین غلامپور"، خیّر مدرسه ساز، نیز پس از مراسم کلنگ زنی، در یکی از کلاس ها حضور یافت و با دانش آموزان کلاس دیدار و گفتگو نمود. وی هزینه ساخت مدرسه 6 کلاسه امام علی(ع) هارونی را حدود 8  میلیارد ریال برآورد نمود.