نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کسب مقام سوم بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی

کسب مقام سوم بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، کسب مقام سوم بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمیتوسط سید محمدرضا داودی دانش آموز عضو پژوهش سرای شهید میربقائی

به نقل از علی اصغر اکرمی مدیر پژوهش سرای شهید میربقائی شهرستان ابرکوه دانش آموزان عضو این مرکز امسال همچون سال های گذشته طرح های متعددی را در زمینه های مختلف علمی به جشنواره خوارزمی ارسال نمودند. به طوری که امسال ازبین 5 طرح، دو طرح در زمینه ادبیات(خانم زهرا قیومی زاده از دبیرستان امام صادق، خانم الهه مسعودی نیا از دبیرستان عصمت)، یک طرح در زمینه کشاورزی(دانیال فلاح زاده از دبیرستان امام علی) یک طرح در زمینه هنر(خانم نرگس احسان فر از دبیرستان عصمت) یک طرح در زمینه سلول های بنیادی(سیدمحمدرضا داودی از دبیرستان امیرکبیر) به مرحله استانی بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی راه یافت. اکرمی افزود از بین 5 طرح یاد شده، طرح آقای سیدمحمدرضا داودی تحت عنوان دستگاه حیوان خانه ویژه آزمایشگاهی به مرحله کشوری راه یافت و از بین طرح های ارائه شده در سطح کشوری طرح آقای داودی، مقام سوم کشوری را در بیست و یکمین جشنواره خوارزمی به خود اختصاص داد. لازم به ذکر است که این دستگاه طراحی شده، با هدف ساخت سیستمی ایمن جهت نگهداری از حیوانات آزمایشگاهی انجام شد که در هر آزمایشگاه ضمن نگهداری حیوانات آزمایشگاهی، امنیت جانی آنها را تضمین و  از اخلال و وقفه در روند آزمایشات مختلف جلوگیری می کند. این دستگاه نیازهای حیوان را به صورت خودکار فراهم می کند و همچنین مواد موردنیاز زیستی را به صورت اتوماتیک مهیا می سازد. هزینه کم، قابلیت جابجایی،  حجم اندک از دیگر مزایای این سازه می باشد. کمبود این وسیله کاربردی از جمله نواقص آزمایشگاه های زیستی خصوصاً  مراکز سلول های بنیادی است. این طرح به خوبی می تواند فقدان و خلأ سیستم نگهدارنده و محافظت کننده از حیوان آزمایشگاهی را در طول دوره آزمایش به صورت هوشمند و اتوماتیک برطرف نماید .

اداراه آموزش و پرورش ابرکوه و پژوهش سرای شهید میربقائی این موفقیت غرور آفرین را به خانواده محترم ایشان و جامعه فرهنگیان شهرستان ابرکوه تبریک عرض می نمایند.