نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در سال 1399

چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در سال 1399به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در سال 1399 با بررسی مسائل مربوط به بازگشایی مدارس و شورای پشتیبانی سواد آموزی  پنج شنبه 20/6/1399 در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.
 
در ابتدای این جلسه کریمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ضمن تبریک شروع سال تحصیلی جدید، به تشریح وضعیت و نحوه آموزش دانش آموزان مطابق دستورالعمل ملی و چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی در فضا های آموزشی پرداخت.
 
در ادامه دکتر فلاح زاده نماینده شبکه بهداشت شهرستان به موضوع رصد و پایش مستمر آموزشگاه های شهرستان به منظور رعایت کامل موازین بهداشتی اشاره و این اقدام را باعث شناسایی مشکلات احتمالی و رفع به موقع آن بیان نمود.
 
نمایندگان انجمن اولیاء و مربیان با بیان دغدغه ها و راهکار های خود پیرامون بازگشایی مدارس، از زیرساخت ها و امکانات مطلوب و کاملی که برای اپلیکیشن شاد مهیا شده است قدردانی نمودند.
 
عارفی و زارع زاده به نمایندگی از مدیران مدارس شهرستان نگرانی خود را در مسائلی مانند کمبود نیروی انسانی و کمبود فضای کلاسی ابراز نمودند و از فرماندار شهرستان خواستار پیگیری پوشش بدون قطعی اینترنت در سطح شهرستان شدند. 
 
در پایان گفت و گو ها پیرامون دستورکار اول جلسه، چاکرالحسینی معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان گزارشی از برگزاری کنکور سراسری، امتحانات شهریور ماه، سازماندهی معلمان، هدایت تحصیلی دانش آموزان و شروع سال تحصیلی ارائه نمود و از تلاش ها و همکاری های همه ادارات شهرستان در امر برگزاری کنکور سراسری تقدیر و تشکر نمود.
 
دستور کار دوم جلسه شورای آموزش و پرورش، ارائه گزارش فعالیت های سواد آموزی شهرستان در سال تحصیلی 1399-1398 و برنامه سواد آموزی در سال1400-1399 بود. 
 
وجوهیان کارشناس مسئول سواد آموزی گزارشی از عملکرد و افتخارات بدست آمده در سال گذشته را به سمع و نظر اعضای حاضر در جلسه رساند و در ادامه تصریح کرد که سیاست سواد اموزی در سال جاری طبق رایزنی مدیر کل امور روستایی استانداری با فرمانداران شهرستان ها، تشویق و جذب بهره برداران جهاد کشاورزی اعم از کشاورزان، دامداران روستایی و عشایر است. وی افزود : از مهم ترین برنامه های سواد آموزی شهرستان در سال تحصیلی جدید عقد تفاهم نامه با اداره کار و زندان در مورد جذب کودکان کار و زندانیان بی سواد می باشد. در این جلسه مقرر گردید جهاد کشاورزی شهرستان ارائه تسهیلات مناسب به کشاورزان بی سواد و کم سواد را مشروط به حضور در کلاس های سواد آموزی اعلام نماید.
 
در پایان حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه شهرستان تلاش ها و زحمات بی وقفه جامعه فرهنگیان در شروع سال تحصیلی جدید را قابل تقدیر بیان نمود و توجه بیش از پیش دانش آموزان، خانواده ها  و کادر آموزشی شهرستان به رعایت مسائل بهداشتی را خواستار شد.