نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش معاونین و مربیان پرورشی و مشاوران در هفته امور تربیتی برگزار شد.

همایش معاونین و مربیان پرورشی و مشاوران در هفته امور تربیتی برگزار شد.به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه،همایش معاونین و مربیان پرورشی و مشاوران در تالار فرهنگیان با حضور "کریمی" مدیر آموزش و پرورش، "فتاحی" رییس حوزه علمیه، "شکیبا" معاونت پرورشی مربیان پرورشی و مشاوران برگزار شد.

کریمی مدیر آموزش و پرورش ضمن تبریک هفته امور تربیتی افزود: فعالیت در حوزه تعلیم و تربیت از سخت ترین کارهای ممکن است چرا که با انسان ها سرو کار دارد و هر انسانی حالات مختلف و خاص خود را دارد.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین و ساحت های شش گانه تصریح کرد: از شش ساحت یاد شده در سند تحول بنیادین، 5 مورد از آن مربوط به حوزه پرورشی می باشد. که اگر بتوانیم این اهداف را پیاده کنیم شاهد آینده ای روشن برای نسل فردا خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: ساحت های شش گانه به ترتیب، تربیت دینی، تربیت سیاسی اجتماعی، ساحت زیستی و بدنی، هنری و زیبایی شناختی، اقتصادی و حرفه ای و حوزه علمی و فناوری می باشد که 5 ساحت اول مربوط به حوزه پرورشی می باشد و به همین دلیل حضور مربیان و مشاوران در این حوزه ها و اجرایی شدن سند تحول بنیادین بسیار موثر می باشد.

فتاحی رییس حوزه علمیه بیان کرد: یک بعد در اداره آموزش و پرورش بعد پرورشی است و کار مربیان پرورشی و مشاوران به دلیل تقویت یک بال از دو بال آموزش و پرورش بسیار سخت و مهم می باشد پس باید دست شما را بوسید و برای رسیدن به اهدافتان کمک نمود.

شکیبا معاونت پرورشی نیز ضمن یادی از شهدای امور تربیتی در هفته امور تربیتی خاطرنشان کرد: بیش از 60 رشته در حوزه فرهنگی هنری و قرآن و عترت در مسابقات وجود دارد که مربیان می توانند ضمن کشف استعداد های دانش آموزان و شرکت آن ها در این رشته ها از آسیب های اجتماعی اطراف کم کنند.

گفتنی است شهید محمود عادل زاده، شهید عبدالمجید بصیری، شهید محمدرضا شریفی، شهید محمد آدمی چهار شهید امور تربیتی شهرستان می باشند.