نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست صمیمی وزیر آموزش وپرورش با معلمان استان یزد

نشست صمیمی وزیر آموزش وپرورش با معلمان استان یزدبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه؛ نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با معلمان استان یزد با حضور میلاد اکرمی، معلم شاخص شهرستان ابرکوه برگزار گردید.
دکتر محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش وپرورش در نشست صمیمی با معلمان استان یزد گفت: نکات مهمی در این جلسه مطرح شد اما این را باید در نظر گرفت، هرچند دوران پر رمز و راز کرونا همه عادت های ما را به چالش کشید اما با ساز و کار های بسیار نو، درمانی برای این درد محسوب شدیم  
 
وی با بیان اینکه کرونا در کنار تمامی تلخی ها، ظرفیت های بزرگی را به ارمغان آورده است افزود: ما در این دوران در معرض کسب توانمندی های نو قرار داریم که به همین سبب تمامی ظرفیت های نظام آموزش وپرورش آشکار خواهد شد.
 
وی ادامه داد: کرونا به ما فرصت انتخاب داد تا روش های نوینی به خصوص برای معلمان به همراه باشد. 
 
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ابزار کنکور، یک کلنگ بر جان نظام تربیت است اظهار داشت: هدف اصلی این نظام بیرون آمدن درست از کنکور نیست زیرا  افرادی باید به جامعه تحویل داده شوند که برای حضور و زندگی موثر در جامعه آماده باشند. 
 
وی با بیان اینکه رشد ومنزلت معلم یه منزلت بالفعل است افزود: هیچ منزلتی بالاتر از منزلت تعلیم وتربیت معلمان  نیست.
 
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: شغل معلمی، شخصیت ساختن برای آینده و تاریخ جامعه بشری است که این مرتبه قابل قیاس با هیچ منزلتی نیست. 
 
وی همچنین در خصوص مشکلات معلمان نهضت سواد آموز افزود: در آینده نزدیک قرار است طی آزمونی، معلمان نهضت سواد آموز کشور تعیین تکلیف شوند. 
 
وزیر آموزش و پرورش در این نشست صمیمی با اشاره به رتبه بندی کردن معلمان، افزود: لایحه ای در قالب سنجیدن معلمان و رتبه بندی آن ها بر اساس توانمندی هایشان  به مجلس ارسال شده که امیدواریم در آینده به تصویب برسد. 
 
وی در پایان اظهار داشت: در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان نیز، در تلاشیم اقدامات بسیار خوبی را رقم بزنیم.