نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مهر در انتظار همدلی

مهر در انتظار همدلی


همزمان با سراسر کشور، جشن عاطفه ها در مدارس شهرستان ابرکوه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، جشن عاطفه ها با شعار «مهر در انتظار همدلی» همزمان با سراسر کشور در تمامی مدارس شهرستان ابرکوه برگزار گردید. به همین مناسبت، برنامه نمادینی در دبستان دخترانه بنیاد 15 خرداد برگزار شد.

در این مراسم، فرماندار شهرستان ابرکوه، با بیان حدیثی از پیامبر بزرگ اسلام در مورد فقر، اظهار داشت: وظیفه ما این است که به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا نیازمندی در بین ما نباشد.

"سید نبی رسولی" خطاب به دانش آموزان افزود: در زمان کمک به دیگران، وسوسه شیطان در مقابل وجدان انسان قرار می گیرد. انسان کامل که دین را به خوبی فراگرفته است، دچار وسوسه شیطان نمی شود. ما باید موقع کمک به دیگران، بهترین و با ارزش ترین چیز اعم از لوازم التحریر، لباس و ... را اهداء کنیم.

وی با اشاره به سخن امام صادق(ع) که خداوند برای هر کار خیر، ملکی را قرار داده است تا آن را ثبت کند ولی کمکی که به نیازمندی می کنی، مستقیماً توسط خداوند ثبت می گردد؛ افزود: کسی که به دیگران کمک می کند، در واقع غم و اندوه و هفتاد نوع بلا را از خود دور می نماید، از علم و دانش الهی برخوردار می شود، اعتماد عمومی را نسبت به خودش جلب می نماید و ... .

خوشآمدگوئی معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش ابرکوه، قرائت پیام مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد توسط حسینی، رئیس کمیته امداد شهرستان ابرکوه، قرائت مقاله و سرود دانش آموزی و اهداء کمک های خیری توسط مسئولین شهرستان و دانش آموزان را از دیگر برنامه های این مراسم می توان برشمرد.

مشابه این مراسم، برنامه نمادینی در دبیرستان دخترانه شهید جهانی بخش بهمن برگزار گردید.