نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)

مراسم سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)


مراسم سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، به مناسبت شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س)، مراسم سوگواری با حضور امام جمعه و معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در محل دبیرستان نمونه امام صادق(ع) همراه با نماز جماعت ظهر و عصر برگزار گردید.

امام جمعه شهرستان ابرکوه، خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: یکی از امتیازات سن هم اکنون شما این است که با سن حضرت زهرا(س) برابر است. نگاه کنید که چگونه بانوی 18 ساله توانسته برای ابدیت تاریخ در تاریخ سرنوشت بشریت و نهاد زندگی بشر مؤثر باشد.

"حجت الاسلام حسینی" افزود: حضرت فاطمه(س) در تمامی ابعاد سرآمد بود. در بعد عبادت آن قدر سرپا ایستاد و عبادت خدا را کرد که پاهایش تاول زد. تا نه سالگی که در خانه پدر بود، آنچنان به پدر رسیدگی می کرد که پیامبر(ص) لقب «ام ابیها» را به ایشان عطا فرمود.

وی ادامه داد: شما دانش آموزان باید همگام با تحصیل، تهذیب هم داشته باشید. لحظه لحظه زندگیتان را در جهت حق و حقیقت صرف کنید؛ چنانچه فاطمه زهرا(س) چنین کرد.

وقار، همت، عفت، حجاب، اخلاق، ایمان و پاکی، سرمایه های شماست. این سرمایه ها را حفظ کنید. نگذارید عزت و حرمتتان، پاکی و حجابتان، عفت و وقارتان را شیطان بدزدد.