نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فرزندان خود را در پیش دبستانی های داری مجوز وزارت آموزش و پرورش ثبت نام کنید

فرزندان خود را در پیش دبستانی های داری مجوز وزارت آموزش و پرورش ثبت نام کنید


قابل توجه والدین نوآموزان پیش دبستانی
معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد اعلام کرد ثبت نام نو آموزان دوره پیش دبستانی باید فقط در مراکز دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش صورت پذیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش ابرکوه به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد، " محمد حسن رادمنش " معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد افزود :  دوره پیش دبستانی  یک دوره دوساله قبل از دبستان است که به پیش دبستانی 1و 2 تقسیم می شود و به تربیت کودکان 4 تا 6 ساله می پردازد.

وی اظهار داشت: ثبت نام نونهالان پیش دبستانی باید از طریق سیستم سناد صورت پذیرد که این سیستم فقط در اختیار مراکز پیش دبستانی دارای مجوز آموزش و پرورش است و سایر مراکز فاقد مجوز از سوی آموزش و پرورش، قادر به ثبت قانونی و رسمی نونهالان نمی باشند.

وی به والدین توصیه کرد در هنگام ثبت نام نونهالان پیش دبستانی در مراکز مختلف، ابتدا اطمینان حاصل کنند که این مرکز حتما دارای مجوز  فعالیت از آموزش و پرورش است.

این مسئول دوره پیش دبستانی را فراهم کننده زمینه های رشد جسمانی، عاطفی، اجتماعی، دینی، ذهنی و ... نونهالان  دانست وافزود : این دوره تربیتی با رویکرد انس با قرآن و به صورت فعالیت محور و تلفیقی اداره می شود و هدف غائی آن شکوفائی فطرت الهی درنونهالان است .

معاون آموزش وپرورش استان، مستندات قانونی فعالیت مراکز پیش دبستانی را یادآورشد و گفت : به استناد بند 2 قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی که در دی ماه 1395 پس از تصویب مجلس شورای اسلامی  و تأیید شورای نگهبان توسط ریاست محترم جمهوری کشور ابلاغ شده است و همچنین به استناد بند 2 سیاست ها ی تحولی ابلاغ  شده از سوی مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) و راهبرد کلان 10سند تحول بنیادین،  وزارت آموزش و پرورش  متولی حاکمیتی در دوره پیش دبستانی  است.

وی خاطرنشان کرد: طبق ماده 6 اساسنامه دوره پیش دبستانی مصوبه جلسه 699 و شورای عالی آموزش و پرورش، تعیین صلاحیت های  نیروی  انسانی و استاندارد های  فضا، تجهیزات و مواد و محتوای آموزشی دوره  پیش دبستانی و نظات بر حسن اجرا ی  فعالیت های تربیتی  این دوره نیز به عهده آموزش و پرورش است .

ایشان از مؤسسان مراکز پیش دبستانی که از نهادهای مختلف از جمله تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری، بسیج و... مجوز فعالیت دارند خواست برای اخذ مجوز پیش دبستانی به ادارات آموزش و پرورش – کارشناسی مدارس غیر دولتی مراجعه نمایند.