نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صبحگاه دبیرستان شهیده روحی

صبحگاه دبیرستان شهیده روحی


با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، صبحگاه دبیرستان دخترانه شهیده روحی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد به همراه آقایان قلع گر، دهشیری و زارع زاده از کارشناسان اداره آموزش اداره کل، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه به همراه معاون آموزشی و کارشناسان ارزیابی عملکرد، روابط عمومی و آموزش متوسطه دوره اول در صبحگاه دبیرستان دخترانه دوره اول شهیده روحی شرکت نمودند.

در ابتدا، مدیر آموزشگاه، گزارشی از فعالیت ها و موفقیت های آموزشگاه در سال تحصیلی گذشته را بیان نمود.

پس از آن، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، دو مناسبت گرانقدری که در ماه ربیع الاول قرار دارد، سالروز امامت امام عصر(عج) و میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص) را تبریک گفته و هر دو را از افتخارات شیعه برشمرد.

"محمود زارع" در ادامه از دانش آموزان خواست تا 5 صفتی که در مداد است را در خود تقویت کنند.

وی این 5 صفت را چنین برشمرد: اصل، نوشتن نیست؛ اصل، آن دستی است که مداد را به حرکت در می آورد. پس همیشه به یاد داشته باشید که هدایتگری ما را در مسیر حرکت و توسعه قرار می دهد.  خداوندی هست که شاهد و ناظر بر اعمال ماست؛ پس ما هم فرمانبردار او و قدردان نعمت هایش باشیم.

دوم این که، مداد گاهی اوقات باید رنج مدادتراش را تحمل کند تا بازسازی و اصلاح شود و قابلیت نوشتن پیدا کند. پس ما هم به یاد داشته باشیم که رنج ها و سختی ها انسان را رشد می دهد. برای این که زندگی خوبی داشته باشیم، باید سختی ها را تحمل کنیم.

سوم این که مداد می داند که برای پاک کردن اشتباهات خود  به پاک کن نیاز دارد؛ پس ما هم باید شهامت داشته باشیم تا اشتباهات خود را اصلاح کنیم. این قدرت، قابلیت های شخصی شما را تقویت می کند و شما را بازسازی می نماید.

چهارم، شکل خارجی مداد مهم نیست؛ مهم مغز درونی آن است، تا این مغزی نباشد، مداد نشانی از خود به جای نمی گذارد. پس ظاهر ما مهم نیست و نباید ما را درگیر خودش کند و از اصل دور نماید. اصل، باطن و عزت و بزرگی شماست.

پنجم، مداد وقتی چیزی را نوشت، از خود اثری را به جا گذاشته است. انسان عاقل انسانی است که از خود اثر نیکی به جای بگذارد و تمدن ساز باشد.

وی در پایان افزود: ذهنتان را به سمتی بکشانید که خداوند شما را خوش فکر و سالم آفریده است، همیشه شاکر خداوند باشید و بدانید که عزت و ذلت دست خداوند است.

در پایان از مجریان برنامه و برترین های هر کلاس تجلیل شد.