نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صبحگاه بصیرت و میثاق با ولایت

صبحگاه بصیرت و میثاق با ولایت


صبحگاه بصیرت و میثاق با ولایت در دبیرستان دخترانه فولادگر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، همزمان با سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به شهرستان ابرکوه و سالروز 9 دی، صبحگاه بصیرت و میثاق با ولایت در دبیرستان دخترانه فولادگر و با حضور مدیر آموزش و پرورش و معاونین آموزشی و پرورشی و کارشناشان ارزیابی، آموزش متوسطه و روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، مسئول بسیج فرهنگیان و مسئول بسیج دانش آموزی، سرگرد ابرقوئی و سلیمانی از سپاه پاسداران و دبیران و دانش آموزان دبیرستان فولادگر برگزار گردید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در بحث بصیرت؛ به وقایع سقیفه بنی ساعده بعد از رحلت پیامبر(ص) در سال 11 هجری، شهادت حضرت علی(ع) در سال 40 هجری و واقعه عاشورا در سال 61 هجری و نگرش قاتلین امام علی(ع) و امام حسین(ع)، سختگیری دشمنان از زمان امام هادی(ع) بخاطر وجود روایاتی که ریشه کنی حکومت های ظلم و جور توسط فردی از نسل ایشان را خبر داده بود، شهادت امام حسن عسکری(ع) در سال 255 هجری و آغاز امامت امام عصر(عج)، سال های زمان غیبت صغری و ارتباط با امام زمان(عج) از طریق چهار نایب خاص ایشان در طی 69 سال و آغاز غیبت کبری و اعلام آن از طرف امام زمان(عج) به آخرین نایب خود ابوالحسن علی بن محمد ثموری اشاره نمود.

"مسلم روحی پناه" ادامه داد: بصیرت یعنی این که بفهمی تکلیفت در زمان غیبت کبری چیست؟

وی در ادامه احادیث معروفی را برای تکلیف مسلمین در زمان غیبت کبری به شرح ذیل بیان نمود:

حدیث «حصون» از امام موسی بن جعفر(ع): «مؤمنین فقها برای اسلام چون دژ و دیوار محافظ شهرند که اسلام را در برابر دشمنان محافظند».

حدیث «منزلت»: «جایگاه فقیه در این وقت(زمان غیبت کبری) مانند منزلت انبیا در میان بنی اسرائیل است».

حدیث «شریف» از امام زمان(عج): «در حوادث اتفاقیه رجوع کنید به راویان احادیث ما که آنان از ناحیه ما حجتند بر شما و من هم حجت خدا هستم بر آنان».

حدیث «تقلید» به روایت امام صادق(ع): «هر کدام از فقها که سیانت نفس دارد، از دینش محافظت کند، با هوای نفس مخالفت کند و امر مولای خود را اطاعت کند، پس بر مردم واجب است که از انان تقلید کنند».

امام خمینی(ره): «ولایت فقیه نیاز به اثبات ندارد، حتی از موضوعاتی است که ذهن به محض تصورش، تصدیقش می کند».

"روحی پناه" با بررسی انقلاب های کشورهای یمن، بحرین، مصر و الجزایر اظهار داشت: در تمامی این کشورها انقلاب شد و حتی حکومت دینی تشکیل گردید ولی هیچ کدام پایدار نماند؛ ولی انقلاب اسلامی ایران که تاکنون 38 سال از آن می گذرد و در طی این سال ها اتفاقات زیادی روی داده است ولی همچنان انقلاب اسلامی ایران مقتدرانه پیش می رود و این پایداری انقلاب تنها بخاطر وجود ولایت فقیه است.

قرائت دکلمه، سرود همگانی و پرسش از مباحث مطرح شده و اهداء جوایز به بهترین پاسخ ها و اهداء احکام اعضای بسیج دبیرستان فولادگر از جمله برنامه های این مراسم بود.