نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صبحگاه امر به معروف و نهی از منکر

صبحگاه امر به معروف و نهی از منکر


با برگزاری صبحگاه امر به معروف و نهی از منکر در دبیرستان صدرا، برنامه های هفته امر به معروف و نهی از منکر در مدارس شهرستان ابرکوه آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، همزمان با دهه اول محرم و آغاز هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر، برنامه نمادین صبحگاه امر به معروف و نهی از منکر در دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرا و با حضور امام جمعه شهرستان، مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر، معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش، کارشناس روابط عمومی، مسئول سازمان دانش آموزی و مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان ابرکوه برگزار گردید.

امام جمعه شهرستان ابرکوه با اشاره به قیام امام حسین(ع) علیه منکر زمان خود، اظهار نمود: به نظر امام حسین(ع)، بنیان منکر فقط حکومت یزید نیست؛ بلکه می گوید: « من قیام کردم تا مثل یزید بر اریکه قدرت نباشد.» کسانی که ظلم و جور و ستمکاری می کنند، مانند یزیدند.

"حجت الاسلام حسینی" افزود: شما دانش آموزان علوم و معارف اسلامی باید در بحث امر به معروف و نهی از منکر، سرآمد همه باشید. شما باید خواهران را در هر فضائی که هستید تذکر دهید به دام هائی که دشمن سر راهشان قرار داده است.

اگر خداوند می فرماید: خودتان تارک منکر باشید و دیگران را هم از منکر جلوگیری کنید، بخاطر این است که زندگی انسان آلوده نشود و سایه سیاه زشتی ها بر سر زندگی گسترده نگردد. کسی که ترویج منکر می کند و دیگران را وسوسه می کند، در حق دیگران دشمنی می ورزد.

وی افزود: الحمدا... ما با داشتن یک چنین دانش آموزان موفقی، زمینه امیدواریمان بیشتر می شود. از همه شما می خواهم تا روحیه دینی و ایمانی اتان را تقویت کنید. راهکار این امر این است که روحیه بسیجی را در خود تقویت کنید. ان شاءا... بسیجی وار در میدان بایستید و دشمن را از خود مأیوس کنید.

پس از سخنرانی، زنگ آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر توسط امام جمعه شهرستان نواخته شد.

قرائت زیارت پرفیض عاشورا، قرائت مقاله دانش آموزی، تکمیل طومار دلنوشته به امام حسین(ع) توسط مدعوین را از دیگر برنامه های این مراسم می توان برشمرد.