نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سومین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در سال 99 برگزار شد

سومین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در سال 99 برگزار شدبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در سال 1399 با بررسی مسائل و چالش های مرتبط با کنکور سراسری، فضای آموزشی مدارس غیر دولتی و توسعه رشته های مهارتی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

محمد علی کریمی در ابتدای این نشست ضمن خوش آمد گویی به مهندس حاتمی، شهردار جدید شهرستان، برای ایشان و مجموعه شهرداری سربلندی و توفیق روز افزون را خواستار شد.

وی در ادامه به دغدغه های آموزش و پرورش شهرستان در موضوع برگزاری کنکور سراسری پرداخت و نگرانی خانواده دانش آموزان در بحث حفظ سلامت آنها در جریان برگزاری کنکور را مهم ترین اولویت و چالش در برگزاری این مهم دانست.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان از شرکت 1077 نفر دانش آموز دختر و پسر در کنکور سراسری سال 99 خبر داد و افزود : با توجه به اینکه برای اولین بار آموزش و پرورش مجری برگزاری این رویداد مهم انتخاب شده است، برنامه ریزی ما به گونه ای خواهد بود که کمترین تراکم را در هر حوزه داشته باشیم و دغدغه خانواده ها و دانش آموزان در رابطه با بیماری کوئید 19 را به حداقل برسانیم تا با آرامش روحی و روانی کامل بتوانند از پس بزرگترین آزمون علمی کشور بر آیند.

دکتر اکرمی، رئیس شبکه بهداشت شهرستان ضمن تشریح جزئیات مربوط به پروتکل های بهداشتی فضاهای سربسته، از لزوم توجه به تجمعات خانواده ها و دانش آموزان در قبل و بعد از جلسه خبر داد و این درخواست را از مجریان برگزاری کنکور سراسری داشت که نهایت تلاش و کوشش در راستای حفظ سلامت روانی و بهداشتی صورت پذیرد تا استرس دانش آموزان به حداقل برسد.

معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان برگزاری آموزش های مجازی در طول سال تحصیلی را فرصتی دانست که دانش آموزان مناطق محروم و مناطق توسعه یافته از شرایط یکسان آموزشی برخوردار شدند  و بر همین اساس ابراز امیدواری نمود که امسال نتیجه ای بهتر نسبت  به سال های گذشته در کنکور سراسری کسب خواهد شد.

در جریان برگزاری این نشست پیرامون مسائل مربوط به فضای آموزشی مدارس غیر دولتی و توسعه رشته های مهارتی نیز بحث و تبادل نظر شد و راهکار های عملی توسعه و گسترش آنها بررسی گردید.

در پایان کاظمی نسب فرماندار ابرکوه رویکرد دستگاه ها و ادارات شهرستان را حمایت همه جانبه در پیشبرد برنامه های آموزش و پرورش اعلام نمود و کسب جایگاه های بالاتر در حوزه تعلیم و تربیت را از مسئولان آموزش و پرورش شهرستان خواستار شد.