نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سخنی با همکاران فرهنگی و اولیای ارجمند

سخنی با همکاران فرهنگی و اولیای ارجمندبه نام حضرت دوست

همکاران فرهنگی و اولیای ارجمند

دانش آموزان و فرزندان ما برای اداره‌ی بهینه امروز و فردای خود و میهن اسلامی شان نیازمند پرورش توانمندی های وجودشان هستند.

کشور و جامعه ما برای حال و آینده، نیازمند پرورش انسان های توانمند، مسئولیت پذیر، درستکار و فهمیده است.

به ویژه در شرایط حساس کنونی و در مقابل هجمه ناجوانمردانه و همه جانبه بدخواهان خبیث باید بیش از پیش پایبندی به مقدسات و ارزش های مکتب حیات بخش اسلام و تشییع را در ذهن و دل نوجوانان و جوانان این مرز و بوم پرورش دهیم و تقویت کنیم تا برای بهره مند شدن از آرامش در زندگی و دوری از آسیب ها به فضائل والای انسانی همچون توکل، تقوا، حیا، عفاف، غیرتمندی و اهمیت به حلال و حرام و حق الناس آراسته گردند.

با ترسیم الگوی زندگی اهل بیت علیهم السلام و بزرگان و قهرمانان ملی و مذهبی با زبان هنر، داستان و  رسانه های روز در کنار فرزندانمان از وادی هولناک خودباختگی و خودفراموشی و حقارت دور باشیم و در وادی نور خودآگاهی، خود باوری و عزتمندی سیر کنیم.

مهارت های عاطفی و ارتباطی موثر را با کلام و رفتار خود در خانواده به آنها آموزش دهیم. از همه مهم تر راه های مراقبت از خود در مقابل آسیب ها را با همفکری، مشورت و همدلی برایشان ترسیم کنیم. مبادا بخاطر جهالت و کم سوادی در فضا های آلوده حقیقی و مجازی دچار خطر شوند.

با فرهنگ سازی و درایت چشمه سارهای امید و نشاط و شادابی را به فرمایش امام خامنه ای عزیز با «تحصیل، تهذیب و ورزش» در پیکره‌ی وجودشان جاری سازیم.

در یک کلام با زمزمه عشق و محبت، فرزندانی شایسته و توانمند که باعث نور چشممان باشند پرورش دهیم.

خدای متعال ما را در این مسیر نورانی و خطیر دستگیری فرماید.

به برکت صلوات بر محمد و آل محمد

 

ابوالفضل قاری زاده

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه