نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سخنرانی امام جمعه شهرستان در جمع کارکنان اداره آموزش و پرورش

سخنرانی امام جمعه شهرستان در جمع کارکنان اداره آموزش و پرورش


به مناسبت هفته عفاف و حجاب برگزار گردید:
آموزش و پرورش مسئولیت مهمی را برعهده دارد و آن، رشد علمی و اخلاقی و معنوی نسل آینده است.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، به مناسبت هفته عفاف و حجاب، امام جمعه شهرستان ابرکوه در جمع کارکنان اداره آموزش و پرورش شهرستان حاضر شد و پس از برپائی نماز جماعت ظهر و عصر، به ایراد سخنرانی در زمینه نقش آموزش و پرورش در مقوله عفاف و حجاب پرداخت.

"حجت الاسلام حسینی" اظهار داشت: آموزش و پرورش مسئولیت مهمی را بر عهده دارد و آن رشد علمی، اخلاقی و معنوی نسل آینده است. رشد علمی در بخش آموزش و رشد اخلاقی و معنوی در بخش پرورش محقق می شود.

اگر امروز ما توفیقاتی را در عرصه های مختلف معنوی داشته باشیم و جامعه رنگ و بوی دینی داشته باشد؛ بواسطه زحمات آموزش و پرورش در گذشته است و اگر جامعه فردای ما جامعه دینی و مذهبی باشد؛ نشانگر تلاش معنویت بخش آموزش و پرورش در امروز است.

وی افزود: باید روی دانش آموزان حساسیت داشته باشید تا حریم دانش آموزان در مقاطع مختلف حفظ شود، تا حلال و حرام، واجب و مستحب مرزبندی شود. باید مرزبندی ها و حفظ حریم و حرمت و آبرو برای دانش آموزان تبیین شود.

مربیان پرورشی، مشاوران و مدیران مدرسه باید به دانش آموزان حقیقت زندگی را تدوین و تبیین کنند.

حجاب، ارزش و فضیلت و معنویت بخشی است و دانش آموز دختر باید به ارزش و پیام حجاب پی ببرد و بداند برای چه چادر به سر می کند و این حجاب چه مصونیتی برای او دارد. باید به دختر بگویند که این عفاف و حجاب و چادر دکوری نیست؛ همان چیزی است که آبرو و اعتبار شما را حفظ می کند؛ پس باید این حریم را حفظ کنی تا دچار پیامدهای بعدی آن نشوی. باید برای او تبیین شود که اگر چادر داشته باشی اما با نامحرمی ارتباط پیدا کنی؛ این چادر برای تو حجاب و حفظ حریم نیست و تنها یک دکور است.

وی افزود: در تبیین ارزش حجاب باید اولیا و مربیان، هم فعل و هم قول باشند تا دانش آموز دچار دوگانگی نشود. اگر اولیا به وظایفشان عمل کنند، آموزش و پرورش راحت تر می تواند عوامل تخریبی را خنثی کند.