نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان ابرکوه نواخته شد

زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان ابرکوه نواخته شد


زنگ مهر و مقاومت با حضور بیش از ده هزار دانش آموز در 107 مدرسه شهرستان به صدا درآمد.

زنگ مهر و مقاومت با حضور بیش از ده هزار دانش آموز در 107 مدرسه شهرستان به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه همزمان با اول مهر ماه و افتتاح مدرسه خیری علی بن ابیطالب حاج قدمعلی شمس، زنگ مهر و مقاومت نیز نواخته شد.

"کریمی" مدیر آموزش و پرورش شهرستان افزود: تقارن ماه مهر و ماه ایثار و شهادت یک پیام ویژه برای فرهنگیان و دانش آموزان دارد و آن این است که جامعه هر روز نیازمند رشادت و دفاع از ارزش هاست.

وی خاطرنشان کرد:  امروزه مهم ترین دغدغه آموزش و پرورش تعاملات اجتماعی و یادگرفتن زندگی اجتماعی در کنار یکدیگر می باشد.

وی با اشاره به اینکه 25 در صد از فضاهای آموزشی شهرستان خیری می باشد تصریح کرد: از این تعداد مدارس خیری 25 در صد آن مربوط به بخش بهمن و روستای اسفندآباد این منطقه می باشد که این خود نشان از همت والا و روح بزرگ مردان این روستا دارد.

دکتر عارفی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان یزد نیز ضمن تشکر از خیر گرامی افزود: 30 درصد از فضای آموزشی استان توسط خیرین ساخته شده است و در اول مهر امسال 18 پروژه با اعتبار 134 میلیارد تومان در مساحت 17800 مترمربع افتتاح خواهد شد.

وی با دادن خبر خوش به مردم بخش بهمن شهرستان ابرکوه گفت: مدرسه ای 12 کلاسه تا سال آینده در بخش بهمن افتتاح خواهد شد.

دکتر عارفی با اشاره به دو اقدام مهم اداره نوسازی استان یزد افزود: حذف بخاری های نفتی و حذف مدارس گلی از اقدامات مهم این اداره در استان بوده است و ما دیگر مدرسه ای با بخاری نفتی و گلی نخواهیم داشت.

فرماندار ابرکوه در حاشیه این آیین با تبریک آغاز سال تحصیلی به خبرنگار ایرنا گفت: معلم ، محوری ترین عنصر تأثیرگذار جامعه است و تعلیم و تربیت بدون معلم، معنی ندارد.
محمد کاظمی نسب
اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، از جمله فرهنگ بسیار تأثیرگذاری است که دستگاه تعلیم و تربیت بر آن نقش اساسی دارد و ارزش تعلیم و تربیت در رشد انسان تأثیرگذار است و هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارد.

در پایان نیز از خیر این مدرسه حاج قدمعلی شمس تجلیل به عمل آمد و پس از نواختن زنگ مهر و مقاومت مدرسه خیری علی بن ابیطالب (ع) اسفندآباد نیز افتتاح شد.