نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ «مهر و مقاومت»

زنگ «مهر و مقاومت»


زنگ «مهر و مقاومت» در مدارس شهرستان ابرکوه به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، همزمان با آغاز سال تحصیلی 97-96 ، زنگ «مهر و مقاومت» در مدارس شهرستان ابرکوه نیز به صدا درآمد.

مراسم نمادین بازگشائی، با حضور مدیر، معاونین و کارشناسان اداره آموزش و پرورش، امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان در محل دبیرستان نمونه دخترانه امام صادق(ع) برگزار گردید.

در این آئین، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس و هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر و گرامیداشت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین(ع)، بر 39 هزار شهید دانش آموز و 5 هزار شهید فرهنگی کشور سلام و درود فرستاد و توفیق رهروی از راه شهیدان و ایثارگران را از خداوند منان خواستار شد.

"مسلم روحی پناه" اظهار داشت: کشوری پیشرفته می شود که در مدرسه، دانش آموزانش را پرسشگر، خلاق، صبور، نظم پذیر، خطرپذیر با روحیه گفتگو و مشارکت بار آورد.

وی افزود: دانش آموز باید در مورد هر چیزی پرسشگر باشد؛ خلاق بوده و فقط به دنبال محفوظات نباشد؛ در زندگی صبور باشد که صبر ریشه و عامل اصلی موفقیت در زندگی است. انسانی موفق است که از شکست ها پل پیروزی بسازد. دانش آموز باید نظم پذیر بوده و بداند که هر چیزی باید در جای خودش اتفاق بیفتد؛ دانش آموز خطرپذیر می داند که اگر کشور بخواهد در مقابل دشمنان بایستد و سرخم نکند، باید خطرات آن را نیز بپذیرد؛ دانش آموز باید روحیه گفتگو و مشارکت را داشته باشد و بداند که کار انفرادی جوابگو نیست و تنها کار تیمی جواب می دهد.

نواختن زنگ «مهر و مقاومت»، قرائت مقاله یکی از فرهنگیان و دکلمه دانش آموزی، دلنوشته به شهدا توسط مسئولین و مدعوین، اجرای مسابقه پیامکی، ایستگاه صلواتی و ... از دیگر برنامه های این مراسم بود.