نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دویست و هفدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش برگزار شد

دویست و هفدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش برگزار شدبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، دویست و هفدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور اعضا و دستور کار هفته کتاب و المپیاد ورزشی در سالن اجتماعات اداره برگزار شد.

محمد علی شکیبا معانت پرورشی شهرستان اظهار داشت: استان از لحاظ سلامت جسمانی در وضعیت خوبی نیست و ضرورت ورزش و تربیت بدنی در مدارس به شدت احساس می شود.

وی افزود: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در سال گذشته در 71 مدرسه برگزار شد که 3500 دانش آموز را در برگرفت و از این تعداد 2500 نفر از آن ها پسر و 1000 نفر دختر بودند که در رشته های فوتسال، هندبال، والیبال، بسکتبال، شطرنج، دومیدانی و ... برگزار گردید. همچنین 33 دبیر تربیت بدنی شهرستان نیز در این المپیاد ورزشی درون مدرسه ای مشارکت داشتند.

حمیدرضا بصیری رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مهم ترین دغدغه ی ارشاد ، همین کتاب و کتابخوانی و مطالعه می باشد و ما در این حوزه، طرحی به نام باشگاه های کتابخوانی را در سراسر کشور داریم.

وی خاطر نشان کرد: از برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی می توان به جشن کتاب، رونمایی از کتاب، برگزاری نمایشگاه، اهدای کتاب، بازدید دانش آموزان از کتابخانه های عمومی و عضویت رایگان در کتابخانه اشاره کرد.

کاظمی نسب فرماندار شهرستان نیز افزود: عقل سالم در بدن سالم است و برای بدن سالم باید برنامه ریزی شود که بخش عمده آن از طریق کتاب خوانی و ورزش است. آموزش باید در دوره ابتدایی نهادینه شود و فرهنگ کتابخوانی را باید از مدارس ابتدایی شروع کرد.

همچنین خاطر نشان کرد: ما باید خانه را به مدرسه ی اول تبدیل کنیم.  مدرسه خانه ی دوم است به شرطی که خانه مدرسه ی اول باشد. خانواده باید محوری ترین عنصر حتی مهم تر از معلم باشد.

وی افزود: المپیاد ورزشی بهانه خوبی برای نشان دادن اهمیت ورزش به دانش آموزان است و بایستی در مدارس جدی گرفته شود. وی همچنین به اهمیت ورزش در مدارس چندپایه و دخترانه نیز تاکید نمود.

گفتنی است اعضای شورای آموزش و پرورش نیز در خصوص دستورکار جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند.