نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش برگزار شد

دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش برگزار شدبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه،دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش با دستورکار بررسی مشکلات سواد آموزی شهرستان، راه اندازی درمانگاه و باشگاه فرهنگیان و پیگیری زمین صدرا پسرانه با حضور اعضای شورا در سالن اجتماعات شهید عادلزاده برگزار شد.

محمد کاظمی نسب" فرماندار شهرستان ضمن تبریک به جامعه فرهنگیان برای کسب رتبه 10 کشوری کنکور سراسری توسط دانش آموز سید مهدی زارع زاده ابرقویی افزود: کسب این رتبه در شهرستان نشان از این دارد که می توان در محدودیت ها نیز ستاره شد و درخشید و ما باید با برنامه ریزی و هدف گذاری در این زمینه این رتبه ها را در شهرستان افزایش دهیم.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان افزود: در سال تحصیلی آینده اعتبارات خوبی از طریق اداره کل نوسازی استان یزد به آموزش و پرورش شهرستان جذب شده است و ما همچنان پیگیر تخصیص اعتبار و خدمات به آموزش و پرورش خواهیم بود.

"فتاحی" کارشناس مسئول سوادآموزی شهرستان گفت: طبق آمار 769 بی سواد در شهرستان وجود دارد که تعدادی از آن ها اتباع، معلول ذهنی و جسمی و ... می باشند. حجم شهرستان نیز برای سال جدید 120 نفر می باشد که باید شناسایی شوند.

وی با اشاره به برنامه ها و طرح های مختلف برای سوادآموزان در سال گذشته خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی گذشته طرح هایی از قبیل آموزش ICDL ، کتابخانه سیار به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، آموزش عملی نمازبرای سوادآموزان اجرا گردید که بسیار مورد استقبال آنان قرار گرفت.

"کریمی" دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان تصریح کرد: شناسایی بی سوادان شهرستان امر بسیار مهمی می باشد و باید با همکاری دیگر ارگان های شهرستان انجام پذیرد.

گفتنی است در خصوص دستورکارهای دیگر جلسه نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و اعضا پیشنهادات خود را ارائه نمودند.