نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دانش آموز ابرکوهی افتخارآفرین شد

دانش آموز ابرکوهی افتخارآفرین شد


افتخاری دیگر
عباس اژدرپور، مقام سوم استانی المپیاد نانو را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، عباس اژدرپور، دانش آموز سوم ریاضی دبیرستان ابوذر، در المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو، مقام سوم استانی را کسب نمود.

مدیر پژوهش سرای شهید میربقائی با اعلام این خبر اظهار داشت: المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو فعالیتی است که ابتکار برگزاری آن با این عنوان متعلق به کشور ایران است. المپیاد علوم و فناوری نانو، با هدف شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی، کمک به پایدار سازی جریان تربیت نیروی انسانی در فناوری نانو و کمک به پیشتازی کشور در آموزش فناوری نانو راه اندازی شده است.

"اکرمی" افزود: این المپیاد شامل دو مرحله است؛ آزمون مرحله‌ اول آن به صورت تئوری، شامل سوالات چهارگزینه‌ای از مباحث مختلف فناوری نانو مانند مفاهیم و مبانی علوم نانو، روش‌های ساخت در مقیاس نانو، نانومواد و نانوساختارها، شبیه‌سازی در مقیاس نانو، کاربرد نانو در صنایع مختلف و مشخصه‌یابی نانومواد است.

وی افزود: هفتمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو در 17 اردیبهشت 1395 با حضور بیش از 30 هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع متوسطه در 152 شهر برگزار شد و پژوهش سرای شهید میربقائی به عنوان یکی از نهادهای ترویجی ستاد فناوری نانو با بیش از 120 شرکت کننده در این المپیاد، بالاترین آمار استان را دارا بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، کسب مقام سوم استانی در المپیاد نانو را توسط عباس اژدرپور، به این دانش آموز و فرهنگیان شهرستان ابرکوه تبریک گفت.