نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه کارگروه توسعه رشته های هنرستانی و فنی وحرفه ای و کاردانش

جلسه کارگروه توسعه رشته های هنرستانی و فنی وحرفه ای و کاردانشجلسه کارگروه توسعه رشته های هنرستانی و فنی وحرفه ای و کاردانش با حضور رئیس اداره، معاونین و نماینده مدیران و مدیران هنرستان ها در تاریخ 1400/01/26 در دفتر ریاست برگزار گردید.
در ابتدای جلسه "چاکرالحسینی" گزارشی مبنی بر توسعه رشته های هنرستانی و افزایش جذب در این مدارس طی سه سال اخیر ارائه نمود و افزایش 7.5 درصدی آن را متذکر شد و شرایط موجود شهرستان را مهیای جذب بیشتر دانست. در ادامه مدیران هنرستان ها گزارش های خود در این زمینه را ارائه نمودند و در پایان تصمیمات ذیل اتخاذ گردید.
 
- در سال تحصیلی 1401-1400 با عنایت به اهمیت کشاورزی در منطقه و استان مقدمات راه اندازی هنرستان کشاورزی در دو رشته "خدمات گلخانه ای" با کد رایانه 92105 و "کشت گیاهان دارویی و زعفران" با کد 98031 با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان مصوب و معاونت آموزشی و پشتیبانی مسئولیت پیگیری مجوز  های مربوطه و تامین فضای هنرستان را برعهده  گرفتند.
 
- در سال تحصیلی 1401-1400 پایه دهم در کنار پایه یازدهم رشته تربیت بدنی در هنرستان شهدای دانش آموز تشکیل گردد.
 
- جلسات مسئولین آموزش با مدیر مراکز فنی و حرفه ای شهرستان ادامه یابد تا از حداکثر ظرفیت این مراکز جهت توسعه آموزش های برون سپاری استفاده گردد.
 
- پیش بینی سال های آتی جهت افزایش رشته های کاردانش به هنرستان ها اعلام شد.
 
در این گزارش از توسعه رشته تعمیر تلفن های رومیزی و همراه در هنرستان پسرانه فجر، طراحی بسته بندی در هنرستان دخترانه طوبی، معماری داخلی در هنرستان پسرانه شهدای بهمن و مدیریت خانواده در هنرستان دخترانه شهید نیکوبخت بر اساس اختصاص بودجه جهت راه اندازی این کلاس ها از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان  و در صورت امکان خیرین و دیگر منابع مالی به صورت درون سپاری یا برون سپاری بحث و تبادل نظر شد.
اعضای کارگروه ضمن حمایت و ضرورت انجام این امر تاکید نمودند که تمام تلاش خود را در رسیدن به این هدف به کار گیرند.در پایان زمان برگزاری جلسات بعد به همراه گزارش فعالیت های صورت گرفته توسط اعضا با ذکر صلوات به پایان رسید.