نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه موسسان پیش دبستانی

جلسه موسسان پیش دبستانیبه گزارش کارشناس روابط عمومی اداره اموزش و پرورش شهرستان ابرکوه جلسه هم اندیشی با حضور موسسان مراکز پیش دبستانی ،رئیس اداره و معاونین و کارشناس مشارکت ها برگزار شد.

در این جلسه ابتدا  وجوهیان کارشناس مشارکت ها نکات قابل توجه موسسان را تاکید نمود .

کریمی رئیس اداره گفت :دوران پیش دبستانی طلائی ترین دوره می باشد و فرصتی است که مهارت های اجتماعی ،هیجانی و خلاقیت در کودک تقویت شود و باید از مربیان با کیفیت و خلاق استفاده شود و محیطی شاد برای کودکان فراهم باشد و با در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی اولیاء با کمترین هزینه بهترین آموزش را ارائه دهند ، در ادامه تاکید نمود که استفاده از هر گونه جزوه آموزشی جدا از کتاب تدوین شده از آموزش و پرورش منع قانونی دارد.

قیومی معاون آموزشی تصریح کرد :که آموزش پیش دبستانی باید بر محور بازی ، مهارت آموزی و خلاقیت  باشد و در این دوره مربیان مراکز باید زمینه یادگیری مفاهیم ریاضی و استدلال زبان آموزی را فراهم نمایند و ارائه هرگونه تکلیف نوشتاری وآموزش حروف الفبا و اعداد ممنوع می باشد.

شکیبا معاون پرورشی گفت :  مفاهیم دینی و اخلاقی با محوریت تربیت دینی باید به کودکان آموزش داده شود ،چرا که پایه و اساس آموزش مسائل دینی از کودکی نهاده می شود و رعایت نکات دینی و مذهبی در برگزاری مراسمات و جشن ها و فضای داخلی باید بیشتر مورد نظر گرفته شود.