نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشن بزرگداشت مقام معلم برگزار شد

جشن بزرگداشت مقام معلم برگزار شدبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، به مناسبت گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام معلم مراسمی برای فرهنگیان شاغل شهرستان با حضور "کریمی" مدیر آموزش و پرورش، "کاظمی نسب" فرماندار شهرستان، "رسولی" شهردار، "حسینی" امام جمعه شهرستان و اعضای شورای اسلامی شهر در مجتمع آموزشی- رفاهی فرهنگیان برگزار شد.

"محمد علی کریمی" مدیر آموزش و پرورش شهرستان در جمع فرهنگیان گفت: اگر امروزه ایران رتبه اول در تولید علم را داراست، اگر در صنعت هسته ای و موشک سازی به خود می بالیم، مرهون زحمات شما معلمین هستیم که آموختن را از روز اول به دانش آموزان یاد داده اید.

"حسینی" امام جمعه شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همیشه ماندگار سردار جبهه قلم، شهید مطهری افزود: تجلیل از مقام معلم، تجلیل از ارزش ها است چرا که معلم پرچمدار ارزش ها و اعتلا بخش جامعه و عظمت آفرین در همه عرصه ها و شئونات است. معلم شمعی فروزان بر سر راه بشریت در جهت روشن کردن مسیر حیات و زندگی است.

وی افزود: جایگاه معلم، جایگاهی برتر از جایگاه زمینیان است، جایگاهی آسمانی و منزلتی والاست. کار معلم کار انبیا است، شغل معلم شغل انبیا است و شغل انبیا این است که دست زمینیان را بگیرند و آسمانی کنند.

امام جمعه شهرستان خاطرنشان کرد: قدر معلم را کسی نمی داند جز خدای یگانه که اولین معلم انسان است، خدایی که راهکار سعادت را به بشریت عرضه کرده است.

گفتنی است در پایان مراسم از فرهنگیان بازنشسته سال گذشته تقدیر به عمل آمد.