نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی

جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی


جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی با حضور رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل در سالن معلم برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی با حضور رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، دانش آموزان سفیر سلامت و مراقبان سلامت در محل سالن معلم برگزار گردید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در این مراسم اظهار نمود: شما دانش آموزان به عنوان رابطین سلامت، باید این نکته را درنظر داشته باشید که یکی از موضوعاتی که به عنوان رسالت آموزش و پرورش تعریف شده است؛ ایجاد توانائی برای زندگی سالم و سازنده است.

"مسلم روحی پناه" افزود: طرح سفیران سلامت با دو هدف در حال اجراست: اجرای برنامه های ارتقاء سلامت و آگاهی بخشی به عموم جامعه

وی افزود:در تمام مباحث مربوط به سلامت، یک علامت سؤالی وجود دارد که جایگاه سلامت کجاست؟

شما در ابتدا باید از عواملی که در سلامت ما تأثیرگذارند آگاهی پیدا کنید، سپس خودتان عامل آن باشید. بعد از این که دانستید و خودتان عامل به آن شدید، بعد برای آن تبلیغ کنید؛ آنگاه است که سفیران سلامت معنی واقعی خود را پیدا می کند.

"حسینی تبار"، رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، اظهار داشت: سلامتی اصولی دارد که در چند نکته خلاصه می شود: بحث تحرک بدنی، تغذیه سالم و کافی، رعایت اصول بهداشت فردی و محیط، داشتن زمینی سالم، داشتن هوای سالم و روحیه و روان سالم که باعث می شود ما به عنوان یک فرد سالم در جامعه محسوب شویم.

"دکتر اکرمی"، رئیس شبکه بهداشت شهرستان ابرکوه نیز در سخنان خود، سه چهارم از بیماری ها را قابل پیشگیری دانست  و اجرای طرح سفیران سلامت را باعث فرهنگ سازی و شکل گیری نگاه صحیح از همان کودکی برشمرد.

در ادامه به تیم دادرس(دانش آموز آماده در روزهای سخت) دبیرستان دخترانه شهید جهانی که موفق به کسب رتبه اول استان و راهیابی به مرحله کشوری در تابستان 95 شده بود، جوایزی اهدا گردید.

در پایان، دانش آموزان سفیر سلامت، سوگندنامه را قرائت نمودند.

اجرای سرود توسط دانش آموزان معلول آموزشگاه ایثار، از دیگر برنامه های این مراسم بود.