نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجلیل از آزادگان سرافزار

تجلیل از آزادگان سرافزار


طی مراسمی از آزادگان فرهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، به مناسبت 26 مرداد ماه، سالروز ورود آزادگان سرافزار به میهن اسلامی ، مراسمی با حضور آزادگان شاغل و بازنشسته اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار و از این عزیزان تجلیل به عمل آمد.

در این آئین، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه چنین اظهار داشت: آموزش و پرورش ابرکوه مفتخر است که ده آزاده را به عنوان پرافتخارترین چهره های رزمندگی و ایثارگری در جمع خود دارد.

"مسلم روحی پناه" افزود: 26 مردادماه 69 یکی از روزهای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی است. نکوداشت 26 مرداد، پاسداشت و نکوداشت شجاعت و آزادگی رزمندگانی است که به جای این که اسیر دشمن در خاک عراق باشند، در واقع دشمن را به اسارت خود درآوردند.

وی افزود: یکی از کارهائی که در تمامی جنگ ها  صورت می گیرد، کارهای فرهنگی دشمن است.

دشمن، اسرا را استحاله فرهنگی می کردند اما در بازگشت اسرا، شاهد بودیم که نه تنها دشمن نتوانسته بود ارزش های آنان را بگیرد بلکه بالاتفاق تمامی آزادگان از هر جهت قویتر برگشتند. آزادگان ما در دل دشمن هم توانستند از ارزشهای انقلاب و اسلام دفاع کنند.

وی اظهار داشت: شهدا، جانبازان و آزادگان، نیازی به یادواره و مراسم تجلیل ندارند. این مراسمات برای این است که ما به یاد بیاوریم که هرچه داریم از شهدا، جانبازان و آزادگان وایثارگران است. آنان که هرچه داشتند در طول دفاع مقدس برای دفاع از میهن و اسلام گذاشتند.

پس از آن هر یک از آزادگان به بیان خاطراتی از دوران اسارت خود پرداختند.

پخش کلیپ ورود آزادگان به شهرستان، قرائت دکلمه توسط یکی از دانش آموزان و اهداء لوح تقدیر و هدایائی از طرف اداره آموزش و پرورش و بسیج فرهنگیان شهرستان به آزادگان فرهنگی، از دیگر برنامه های این مراسم بود.