نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بیست و هشتمین پیش اجلاس سراسری نماز

بیست و هشتمین پیش اجلاس سراسری نمازبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ابرکوه بیست و هشتمین نشست سراسری نمازبا حضور حجت الاسلام مرتضی رحیمیان وفرماندار ابرکوه  و جمعی از مسئولان صبح پنجشنبه 23 آبان 98    برگزار گردید

در ادامه کریمی رئیس آموزشو پرورش ابرکوه  گفت: نماز در دین اسلام و در مکتب شیعه  از جایگاه بسیار والا و منحصربهفردی برخوردار است

حجت الاسلام مرتضی رحیمیان افزود: معلمان با روش های مختلف می توانند زمینه آسان سازی ، تسهیل و بسترسازی شرکت حداکثری دانش آموزان را در نماز جماعت مدرسه و مسجد محله فراهم کنند.

کارشناس مذهبی با اشاره به اهمیت و جایگاه فریضه نماز گفت: نقش پدر، مادر و معلمان در برپایی اول وقت نماز در میان جوانان و حضورشان در مساجد بسیار تاثیرگذار است

 مسئول دفتر تخصصی نماز در ادامه بابیان اینکه استفاده از ظرفیت تربیتی شهدا در شرکت در نماز اول وقت و اهمیت آن در تشویق دانش آموزان به شرکت در نماز اثرگذار و الگوست ، اظهار کرد: فضاسازی ، جذاب سازی نمازخانه مدارس ، برای برگزاری نماز جماعت دانش آموزان از جمله ضرورتهاست.

وی با اشاره به نقش این فریضه دینی در کاهش آسیبهای اجتماعی، خاطر نشان کرد: اقامه نماز آن هم در اول وقت در کاهش طلاق، اعتیاد و فساد اخلاقی و آسیب های اجتماعی بسیار تاثیرگذار است. .

محمدعلی کریمی افزود: برقراری پیوندی محکم بین مساجد و مدارس ، راهکار بسیارمناسب و قابل توجه برای ترویج فرهنگ نماز است . همچنین امامجمعه ابرکوه، بابیان اینکه این اجلاس با هدف رونق یافتن نماز در مدارس بسیار تاثیرگذار است ، گفت : برغم  پوشش نمازهای جماعت در مدارس ابرکوه ، بازهم با کمبود امام جماعت مواجه هستیم.

حجتالاسلام سید ابراهیم حسینی یادآور شد: والدین فرزندان خود را به تحصیل علوم دینی در حوزه علمیه تشویق کنند تا علاوه بر داشتن یادگاران صالح، فرزندان آنان بتوانند در بسیاری از امور مذهبی همکاری لازم داشته باشند    وافزود باتوجه به اینکه اذکار نماز به صورت جمع تلاوت میشود  شایسته است نماز به صورت جماعت برگزار شود.

رئیس ستاد اقامه نماز ابرکوه در ادامه خاطرنشان کرد: توجه، حضور قلب و تمرکز حواس در نماز روحبخش و راهکار کسب این تمرکز و حضور قلب، توجه به معنای نماز است.

شکیبا معاون پرورشی و تربیت بدنی هم با بیان اهمیت برپایی نماز جماعت افزود: سال جاری در 107 مدرسه این شهرستان نماز جماعت برپا می شود. از این آمار58 مدرسه  دارای امام جماعت است که علاوه بر اقامه نماز برخی از آنها در زمینه فعالیت فرهنگی و تربیتی جوانان فعال هستند.در پایان از فعالین حوزه های نماز تقدیر به عمل آمد.