نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بچه ها در امر تربیت کاملاً با والدین خود متفاوتند

بچه ها در امر تربیت کاملاً با والدین خود متفاوتند


جلسه آموزش خانواده دبیرستان 15 خرداد با سخنرانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، جلسه آموزش خانواده دبیرستان پسرانه 15 خرداد با سخنرانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در محل نمازخانه این آموزشگاه برگزار گردید.

"مسلم روحی پناه" در این دیدار، تربیت نسل امروز را با نسل گذشته کاملاً متفاوت دانست و اظهار داشت: مشکل کار اینجاست که ما خودمان را با بچه هایمان مقایسه می کنیم. این فکر که فرزند من باید مثل من باشد اشتباه است. بچه ها را باید برای زمان حال و آینده تربیت کرد.

وی مواردی را که در تربیت فرزندان باید مدنظر قرار داد، به شرح ذیل بیان کرد و برای هر کدام به طور مفصل توضیحاتی ارائه نمود:

مقایسه کردن فرزند با دیگران، سم است؛ فرزند را تنها با خودش مقایسه کنید. به فرزندان خود یاد دهید سعی نکنند همه را راضی نگه دارند و مهارت نه گفتن در مواقع ضروری را به آنان بیاموزید. به بچه ها یاد دهید دست از سرزنش کردن دیگران بردارند و در شکست های خود به دنبال مقصر نگردند. مسئولیت زندگی خود را به گردن بگیرند. با خودتان منطقی باشید و این را به فرزندان خود نیز بیاموزید. روی عزت نفس و اعتماد به نفس فرزندان خود کار کنید و آن را بالا ببرید.