نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بزرگداشت هفته بسیج دانش آموزی

بزرگداشت هفته بسیج دانش آموزیبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، مراسم گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی  با حضور رییس حوزه علمیه، مدیر آموزش و پرورش، معاون سیاسی امنیتی فرماندار، رییس بنیاد شهید و سپاه پاسداران و دیگر مسئولین برگزار شد.

"مسلم روحی پناه" مدیر آموزش و پرورش شهرستان گفت: هفته بسیج دانش آموزی با کلمه ایثار و از خودگذشتگی شناخته می شود. ایثار جزو برجسته ترین مفاهیم در ملل مختلف است و همه ی ملل به ایثار به دیده احترام نگاه می کنند.ایثار روح هم نوع دوستی را به نمایش می گذارد.

وی افزود: کلمه بسیج از مقدس ترین کلماتی است که ما ایرانی ها در چهل سال گذشته با آن مانوس هستیم.دوران هشت سال دفاع مقدس، هشت سال از خودگذشتگی بهترین و عزیزترین جوانان مملکت است و این نوع ایثار را در هیچ کجای دنیا نمی توان پیدا کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد:ایثار بر 4 نوع است که 1. مقدم داشتن دیگران بر خود 2. مقدم داشتن خواست الهی بر خواست خود، 3. روح سلحشوری داشتن برای کلمه حق 4. ترجیح دادن حق بر باطل را از این نوع دانست.

گفتنی است در پایان این مراسم زنگ ایثار و شهادت نواخته شد و همچنین از دانش آموزان فعال در بسیج دانش آموزی نیز تقدیر به عمل آمد.