نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آموزش آشکار در دوره پیش دبستانی ممنوع

آموزش آشکار در دوره پیش دبستانی ممنوع


همایش توانمندسازی اولیای نونهالان پیش دبستانی با سخنرانی معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، همایش توانمندسازی اولیای نونهالان پیش دبستانی با سخنرانی معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در محل سالن معلم برگزار گردید.

در این همایش که با استقبال پرشور اولیا همراه بود؛ معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در زمینه تربیت، پرورش و تفاوت آن با «بارآوردن»  صحبت نمود.

"رادمنش"، آموزش را به دو گونه دانست: آموزش آشکار و آموزش نهفته

وی اظهار داشت: در پیش دبستانی باید دقت دیداری، توالی دیداری، دقت شنیداری، توالی شنیداری، نظم چشمی، آزمایش کردن، نقاشی آزاد، گِل بازی، آموزش صوت نه حروف، کار شود تا آموزش نهفته صورت گیرد و باید از آموزش های آشکار مانند آموزش ریاضی و حروف الفبا پرهیز شود. مربیان پیش دبستانی، کار کلاس اول را در پیش دبستانی انجام ندهند. اولیا نیز در آموزش کودکان عجله نداشته باشند.

وی همچنین از اولیا خواست تا در تربیت و پرورش، مراقبت های وسواسی را از روی کودکان بردارند و وسواس در تربیت نداشته باشند، چون وقتی تربیت، تزئین شده و تصنعی می گردد؛ مرگ تربیت فرا می رسد. همچنین بچه ها را سرزنش نکنید، مقایسه نکنید، برچسب نزنید، از بچه هایتان به اندازه وسعشان کار بخواهید، امور با ارزش، کم ارزش و بی ارزش زندگیتان را در برگه های جداگانه نوشته و ارزش های والای انسانی مانند مهربانی، راست گوئی، امانتداری، بخشش، گذشت و ... را با الگو بودن خود به فرزندانتان آموزش دهید؛ چون بهترین روش تدریس تربیت، الگو است، اما باید صبور باشید؛ چون در این روش، کودک الگو را می بیند، باید صبر کنید تا آن را بفهمد، بپذیرد، از آن لذت ببرد و بعد به کار ببندد.

"رادمنش" در پایان، اظهار داشت: حضرت علی(ع) می فرمایند وقتی در زندگی فشار می آورید(همسر به همسر، اولیا به فرزندان، معلم به شاگرد و ...)، همدیگر را تهدید می کنید و می ترسانید، 4 اتفاق می افتد: 1- الخبط: بچه ها قانونگریز می شوند. قوانین دینی، اجتماعی، مدرسه، خانه و ... را رعایت نمی کنند.  2- الشماس: گریز از مرکز   3- التلوّن: نمی فهمی که چه موقع راست و چه موقع دروغ می گویند.   4- الاعتراض: نمی توانند روی پای خود بایستند، اعتماد به نفس و عزت نفس ندارند.