نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آمار بی سابقه ثبت نام دانش آموزان شهرستان ابرکوه در هشتمین المپیاد نانو

آمار بی سابقه ثبت نام دانش آموزان شهرستان ابرکوه در هشتمین المپیاد نانو


هشتمین المپیاد نانو با استقبال بی نظیر دانش آموزان شهرستان ابرکوه مواجه گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه به نقل از مدیر پژوهش سرای شهید میربقائی این شهرستان، آمار ثبت نام دانش آموزان شهرستان ابرکوه در مقایسه با سال های گذشته، همچنین در مقایسه با آمار استان و حتی برخی کلان شهر های کشور، رقم بی سابقه ای را به خود اختصاص داده است.

"علی اصغر اکرمی" با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به این که  ثبت نام هشتمین دوره المپیاد دانش آموزی نانو تا پایان دیماه 95 ادامه دارد، اما تاکنون تعداد کثیری از دانش آموزان در مقطع متوسطه اول و دوم جهت شرکت در آزمون المپیاد نانو  ثبت نام کرده اند. آمار ثبت نام کنندگان  این دوره نسبت به تمام دوره های  گذشته رقم بی سابقه ای را نشان می دهد. این آمار نه تنها در مقایسه با شهر یزد و سایر شهرهای استان یزد دارای فراوانی بیشتری  است، بلکه در مقایسه با برخی شهرهای بزرگ کشور نیز آمار بالاتری را نشان می دهد.  به طوری که بیش از 150 نفر از دانش آموزان در پایه های نهم، دهم متوسطه جدید و سوم و چهارم متوسطه در این المپیاد ثبت نام کرده اند.

وی افزود: دبیرستان نمونه امام صادق(ع) در بین مدارس متوسطه دوم بیشترین ثبت نام را دارا می باشد و در بین مدارس متوسطه اول، دبیرستان قدس  و شهید جهانی مهرآباد بیشترین آمار ثبت نام کنندگان در این دوره از المپیاد نانو را به خود اختصاص داده اند. همچنین، مدرسه دخترانه قدس دارای ثبت نام 100 درصدی در این دوره از المپیاد نانو می باشد. سایر مدارس نیز در این دوره مشارکت جدی را به نمایش گذاشتند.

 مدیر پژوهش سرای شهید میربقائی از مدیران مدارس قدس، شهید جهانی، امام صادق، عصمت، علویه، نیکوبخت، مدرس، الزهرا، فرزانگان، 15 خرداد مهرآباد، مهدیه، زینب، ابوذر، فولادگر و شهید مطهری به پاس همکاری صادقانه در ثبت نام این دوره از المپیاد نانو قدردانی نمود.