پوشش بیش از 3500 نفر سواد آموز در سال 97

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش :
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گفت : در سال 97 بیش از 3500 نفر سواد آموز در کلاس های سوادآموز تحت آموزش قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ " مرآت امین الرعایا " در این گردهمایی با قدردانی از تلاش های انجام شده در حوزه سوادآموزی شهرستان و مناطق افزود: سوادآموزان ایرانی و اتباع در کلاس های سوادآموزی ثبت نام نموده اند و آموزش های لازم را آموخته اند.

امین الرعایا با اشاره به طرح های مختلف در سوادآموزی گفت: در طرح نماز کلید بهشت ، خواندن با خانواده و حلقه های کتابخوانی و آموزش آزمایشی رایانه صد در صد حجم ابلاغی تحت پوشش قرار گرفته اند.

 وی مهمترین ویژگی این طرح ها آنها را توانمند سازی در راستای بهتر زندگی کردن سوادآموزان دانست و گفت: توانمند سازی سوادآموزان در جهت داشتن زندگی بهتر  اولویت اول سوادآموزی یزد می باشد و برای این کار راه اندازی و توسعه مراکز یادگیری محلی در دستور کار معاونت سوادآموزی استان قرار دارد.

وی تعامل با دستگاه ها و استفاده از کارشناسان متخصص در آموزش مهارت ها را از مسئولین سوادآموزی شهرستان ها و مناطق خواستار شد.

معاون سوادآموزی با اشاره به سیاست های ابلاغی سازمان و برنامه های سوادآموزی در سال 1398 گفت: داشتن برنامه عملیاتی و نقشه راه در راستای اجرای برنامه ها ضروری است و هر شهرستان و منطقه باید ضمن تهیه برنامه ، به فرمانداران و بخشداران اطلاع رسانی لازم را داشته باشد.

 وی برگزاری دوره مدرسین کتب سوادآموزی ، تعیین تکلیف آموزش دهندگان واجد شرایط قانون مصوبه مجلس و پایان دادن به کلاس های سال 1397و ارزیابی از فعالیت های سوادآموزی در سال 1397 را از دیگر برنامه های سوادآموزی برشمرد.

آدرس کوتاه :