همایش اندیشه مطهر ویژه بسیجیان فرهنگی استان برگزار شد

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم؛
همایش اندیشه مطهر با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، " سرهنگ پورشمسی" جانشین سپاه الغدیر استان ، خانواده معزز شهدای فرهنگی و فرهنگیان بسیجی استان برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " دکتر عباسعلی دانافر " مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد دراین همایش ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم گفت : یاد میکنیم از استاداندیشه استاد شهید مرتضی مطهری که با قلم و اندیشه خود در ابتدا از اسلام و انقلاب دفاع کردند و در انتها با خون پاکشان اسلام و انقلاب و نظام را حمایت و یاری کردند و ما معلمان باید رهروان راستین این استاد بزرگ باشیم .

وی افزود : توسعه و پیشرفت و اعتلای هر جامعه ای به آموزش و پرورش آن جامعه بر می گردد و اگر آموزش و پرورش توسعه یافته باشد قطعا می توان امیدوار بود که در عرصه های دیگر نیز، جامعه ای پیش رو و متعالی خواهیم داشت .

دانافر تصریح کرد : آموزش و پرورش از مولفه ها و اجزای گوناگون تشکیل شده است که مهم ترین رکن و مولفه آن معلم است .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه معلم مهمترین رکن در نظام آموزشی است افزود : اگر ما معلم های خوب ، شایسته و فرهیخته ای داشته باشیم حتی اگر سایر مولفه ها و عوامل هم در جامعه  خوب نباشد قطعا آنها را جبران می کند .

دانافر با اشاره به اینکه افراد در جوامع به سه دسته تقسیم می شوند گفت : دسته اول کسانی  هستند که سعی می کنند وظایفشان را در چارچوب قوانین و مقررات انجام دهد و حضور به موقع در اجرای برنامه ها دارند و دسته دوم کسانی که متناسب با شرح وظایفشان کار نمی کنند و دسته سوم  که مورد نظر ما  هست ، کسانی هستند که تلاش می کنند و پا را فراتر از عرصه تعریف شده نفششان میگذارند و معلمان  بسیجی و معلمان  محقق در دسته سوم قرار می گیرند .

وی گفت : در دیدار مقام معظم رهبری با معلمان سراسر کشور تفکر بسیجی و انقلابی معلمان مورد تاکید رهبر بود و این که ما تشخیص بدهیم که در شرایط مختلف چه تکلیفی داریم و چگونه باید عمل کنیم که بسیجیان فرهنگی این نکته را درک کرده اند و همیشه در عرصه ها مختلف حضور دارند و فراتر از وظایف خودشان عمل می کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش افزود :  برگزاری کلاس های ضمن خدمت با موضوع های مختلف، برگزاری کلاس هاس روش تحقیق، برگزاری یادواره شهدای فرهنگی در اداره کل  و شهدای دانش آموز،برگزاری کارگاههای عفاف و حجاب، برگزاری بازدید های علمی ازمراکز تحقیقاتی و صنعتی، ترویج و تعمیق فرهنگ بسیجی در جامعه هدف ، گفتمان سازی بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری از جمله اقدامات انجام شده در آموزش و پرورش استان یزد می باشد .

وی در پایان  گفت : از سپاه الغدیر در تمامی زمینه هایی که با آموزش و پرورش استان در تحقق ارزشهای نظام مقدس و در تربیت دانش آموز در تراز انقلاب اسلامی همکاری دارند تشکر و قدر دانی می نماییم .

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از تعدادی از فرهنگیان بسیجی تجلیل شد.

آدرس کوتاه :