مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد خبر داد : رقابت 18 هزار دانش آموز یزدی در بزرگترین ماراتن علمی کشور

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد از رقابت 18 هزار داوطلب يزدي در كنكور سراسري سال 98 خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" اظهار داشت: نزديك به 18 هزار دواطلب يزدي در روزهاي 13 و 14 تيرماه امسال براي ورود به دانشگاه در كنكور سراسري 98 باهم رقابت مي كنند.
وي افزود: از مجموع داوطلبان كنكور در يزد بيش از 10 هزار و 580 نفر معادل 59 درصد را داوطلب زن و بيش از هفت هزار و 400 نفر معادل 41 درصد را داوطلب مرد تشكيل مي دهد.
دانافر با بيان اين كه نزديك به 40 درصد از داوطلبان از رشته علوم تجربي هستند اعلام كرد: 2 هزار و 402 نفر از داوطلبان آزمون سراسری امسال در رشته رياضي، چهار هزار و 117 نفر علوم انسانی ، هفت هزار و 169 نفر علوم تجربی ، یک هزار و 362 نفر زبان انگلیسی و هزار و 938 نفر نیز در رشته هنر شرکت خواهند کرد.
وي با بیان این که نزدیک به 70 درصد داوطلبان در شهرستان یزد هستند؛ اظهار داشت: بررسي آمارها حاكي از آن است كه تعداد داوطلبان كنكور امسال با افزايش دو هزار و 600 نفري نسبت به سال قبل نزديك  به 17 درصد افزايش داشته است.
این مقام مسئول در خصوص حوزه هاي برگزاري آزمون كنكور گفت: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده در شهر يزد داوطلبان براي شركت در آزمون بايد به محل هاي مشخص شده در دانشگاه يزد و در ساير شهرستان ها نيز به مركز تعيين شده شهرستان که از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی شده است مراجعه كنند.
دانافر افزود : داوطلبان کنکور سراسری جهت دریافت کارت ورود به جلسه می توانند از امروز یکشنبه 9 تیرماه لغایت 12 تیرماه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org مراجعه نمایند .

آدرس کوتاه: