دیدار دانش آموزان منتخب تشکلهای دانش آموزی با امام جمعه یزد

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت : از ظرفیت نیروهای بومی به درستی استفاده نشده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی " در دیدار با دانش آموزان منتخب سازمان دانش آموزی یزد بیان داشت: سیستم آموزشی ما  باید به سمت نخبه پروری برود و نباید  بر اساس بخوان، حفظ کن و نمره بگیر باشد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با طرح این سوال که آیا ظرفیت متخصصان ایرانی کمتر از متخصصان چینی و اروپایی است؟ گفت: ظرفیت نیروهای بومی به درستی شکوفا و استفاده نشده است.
وی تصریح کرد: دو موضوع بسیار مهمی که قرآن کریم هم به آن اشاره و تاکید خاصی دارد و باید  در سیستم آموزشی ما راه پیدا کند ،تفکر و تعقل است.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه تفکر برای به دست آوردن اندیشه ی والا و نوآوری و تعقل برای انتخاب بهتر است گفت: این رویه که فکر کنید و نتیجه بگیرید در مدارس باید اجرا شود.
آیت‌الله ناصری اذعان داشت ما با تکیه بر نیروهای داخلی باید بر مشکلات تولید و رونق اشتغال در کشور بکوشیم و بر  توانمندی جوانانمان ایمان داشته باشیم.
امام جمعه یزد گفت: بعضی کارخانه‌ها مهندسان بسیار خوب و توانمندی دارند ولی به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهند که برای ساخت و تامین تجهیزات اقدام کنند و تنها فکری که برای تامین لوازم وابزار کارشان دارند واردات است.
وی با طرح این سوال که آیا متخصصان و مهندسان و دانشجویان ما توانایی، ظرفیت و هوش کمتری از چینی‌ها و اروپایی‌ها دارند گفت: جواب این سوال کاملا مشخص است و همه می‌دانند که ظرفیت جوانان ما بسیار بالاست و در تمام عرصه‌ها توانمندی دارند ولی متاسفانه از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده نمی‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: نکته جالب این است که  تمام تجهیزات، ماشین‌آلات و تکنولوژی چینی‌ها که تولید می‌کنند کپی از دیگر کشورهاست ولی ما در کشورمان حتی همین کپی را هم حاضر نیستیم انجام دهیم و تنها می‌گوییم نمی‌توانیم و با همین کلمه زمینه واردات را فراهم می‌کنیم.
آیت‌الله ناصری خاطرنشان کرد: برای یک بار هم که شده فکر کنیم نه اروپا هست و نه آمریکا و باید روی پای خومان بایستیم، اگر این کار را بکنیم قطعا تمام مشکلات کشور برطرف می‌شود و ما به صورت کامل روی پای خودمان می‌ایستیم.

آدرس کوتاه :