جلسه بیانیه گام دوم انقلاب برگزارشد

جلسه بیانیه گام دوم انقلاب از سلسله مباحث تحلیل مبانی و تبیین راهکارهای تحقق عملی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و نمایندگان دستگاههای اجرایی استان برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، "عباسعلی دانافر" مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این نشست اظهار داشت : انقلاب اسلامی ایران بزرگترین رویداد سیاسی قرن 20 بوده است و نور امیدی در دل مظلومان و ستمدیدگان جامعه روشن کرد .

وی بیانیه گام دوم را نشان دهنده هوشمندی رهبر معظم انقلاب بیان کرد و افزود : این بیانیه ارزیابی از دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی ایران است که درگذشته چه بوده ایم و چه آرمانهایی داریم و چگونه آن را برای نسل جدید حفظ نماییم .

دانافر با توجه به اینکه آموزش و پرورش متولی تربیت نسل کودک و نوجوان است گفت : بیانیه گام دوم انقلاب باید به صورت یک سند اجرایی و به زبان ساده و عملیاتی برای دانش آموزان در مدارس اجرا شود .

مدیرکل آموزش و پرورش استان وظیفه آموزش و پرورش را ایجاد فرصت های یاددهی و یادگیری برای دانش اموزان دانست و افزود : هرچه دانش آموزان فعال تر باشند و فعالیت های گروهی داشته باشند میزان یادگیری آنها بیشتر خواهد شد .

دانافر تنوع و استفاده از ابزارهای هنری به صورت نقاشی، نمایشنامه، فیلم و قصه گویی مطابق با علایق و در قالب توان و فهم دانش آموزان در بستر ساحت های پرورشی و هنری را از عوامل یادگیری و پررنگ شدن مفاهیم این سند در ذهن دانش آموزان بیان کرد .

وی با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت به اجرای بیانیه گام دوم انقلاب درمدارس گفت :باید کارگروه هایی منظم و ویژه برای مخاطبان برگزارگردد تا پیامدهای آن در کلاس درس و دانش آموزان به صورت عملیاتی و جزء به جزء بیان شود .

دانافر همچنین ارائه چشم انداز بیانیه گام دوم انقلاب را ضروری عنوان کرد و افزود : مباحث مثبت و عالمانه ای در این بیانیه وجود دارد که باید مکانیزم ضمانت اجرایی برای آن تعریف شود و با جدیت کامل دنبال گردد .

دبیر ستاد اجرایی گام دوم انقلاب در استان در ادامه این نشست گریزی بر انقلاب ها و اهداف آن در جهان زد و گفت : انقلابها در قرن های اخیر در دنیا ازآرمانهایشان فاصله گرفته اند ولی انقلاب اسلامی ایران بر آرمانها و اهدافش پایبند است.

" مهدی دهقان خاوری " افزود : دشمنان انقلاب با به کارگیری تمام توان خود در خارج و داخل کشور منتظر بودند که انقلاب چهل سالگی خود را نبیند ولی به کوری چشمان آنها و عنایت حضرت بقیه الله الاعظم این خواب را به گور بردند.

وی گفت : بیانیه گام دوم انقلاب مهم و استراتژیک است و دچار خود سانسوری نشده و مشکلات موجود در آن دیده شده است و عدم تحقق برخی شعارها و مشکلات دقیقا بیان شده و همچنین راهکارها جهت محقق شدن اهداف نیزارائه شده است .

دهقان خاوری  تصریح کرد : مشارکت دستگاهها، مردم و جوان گرایی در بیانیه گام دوم انقلاب وجود دارد و افسران اصلی تحقق تمدن نوین اسلامی مدیران و معلمان هستند .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه گفت : گام دوم انقلاب منشوری است پیش روی آموزش و پرورش که باید به برنامه های اجرایی و عملیاتی تبدیل شود .

" علی سرداری " افزود : دبیرخانه دانش آموزی گام دوم انقلاب در آموزش و پرورش جهت شناخت این منشور و همچنین نظرات مقام معظم رهبری توسط دانش آموزان و شناخت گفتمان انقلاب اسلامی و اهداف آن تشکیل شده است که نوجوانان ما اگر انقلاب اسلامی و اهداف آن را بدانند و بشناسند قطعا از انقلاب دفاعه و حفاظت می کنند.

وی افزود : تشکیل گروهها و جلسات اندیشه ورزی ، ایده پردازی و طرح های خلاقانه و نو با حضور تشکل های دانش آموزی و با محوریت آنها می تواند برای رفع مشکلات کمک کند .

آدرس کوتاه :