برگزاری مراسم شكوه دانش ويژه بازگشايي كلاسهاي سوادآموزي دراستان یزد

برگزاری مراسم شكوه دانش ويژه بازگشايي كلاسهاي سوادآموزي دراستان یزد


مراسم شكوه دانش ويژه بازگشايي كلاسهاي سوادآموزي استان یزد به صورت نمادین در هنرستان دخترانه سالاری ناحیه یک یزد باحضور "جدیدی" معاون سیاسی اجتماعی فرماندار یزد، معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان و جمعي ازمسئولین ، سوادآموزان و آموزش دهندگان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد در این مراسم ضمن تبریک بمناسبت آغاز سال تحصیلی جدید ، گزارشي  از فعاليتهاي سوادآموزي  ارائه کرد .

" مرآت امین الرعایا" به  برنامه های  سوادآموزی  جهت تحقق  باسوادی 100 درصدی دراستان یزد اشاره کرد و افزود : جایگاه استان یزد در کل کشور در مقایسه نرخ باسوادی ایران با دیگر کشورهای پیشرفته و تازه توسعه یافته بسیار عالی می باشد که این مهم برای استان مایه مباهات و افتخار است و از زحمات مسئولین قدر انی کرد.

وی در ادامه به تفسیر شعار سازمان ملل در خصوص سوادآموزی پرداخت.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک یزد نیز در ادامه افزود: ایران یکی از کشورهایی است که علاوه بر آموزش های رسمی مقاطع مختلف تحصیلی ، به سواد آموزی به عنوان فرصت دوم برای جبران و اعاده حقوق معطل شده افراد محروم از سواد می نگرد و آن را به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از نظام آموزشی بر می شمارد .

" زهره امیر چقماقی " گفت : مسئله آموزش بزرگسالان بعد از انقلاب در ایران با پیام امام خمینی(ره) مبنی بر‌آن که «لازم است تمام بی‌سوادان، برای یادگیری و تمام خواهران و برادران باسواد برای یاددادن، بپا خیزند»؛ ‌آغاز شد و اهمیت سواد آموزی در دوران بعد از انقلاب اسلامی تا بدانجاست که منجر به شکل گیری کانونی به نام سازمان نهضت سواد آموزی در راستای دستیابی به آرمانی مقدس با هدف ریشه کنی هرگونه بی سوادی در کشور شد.

وی گفت: اولین کلمه و نخستین فرمان آخرین کتاب آسمانی، امر به خواندن است. چنین کتابی و چنان آیینی، مسلمانی را که نخواند و ننویسد، سرزنش می کند.

در ادامه مراسم آموزش دهنده ها؛ "رحمانی" و "کریمی" به بیان خاطرات دوران آموزش سواد آموزی خود پرداختند و سپس زنگ شکوه دانش توسط مسئولین به صدا در آمد.

در پایان توسط معاون فرماندار دو کلاس بصورت نمادین افتتاح نموده و ضمن بازدید از کلاس های سوادآموزی با اهدای هدایایی از سوادآموزان و آموزش دهندگان تقدیر کرد .

آدرس کوتاه :