برگزاری آیین مهرعاطفه ها درمدارس استان یزد

امام جمعه یزد گفت : جشن عاطفه‌ها برگرفته از یک اصل بزرگ اسلامی و شیعی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) تمام عمر خود را صرف خدمت به نیازمندان می‌کردند گفت: جشن عاطفه‌ها برگرفته از یک اصل بزرگ اسلامی و شیعی است.

" آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی " صبح امروز در مراسم جشن عاطفه‌ها یزد با اشاره به اینکه استکبار جهانی برای رسیدن به اهداف شوم خود، توطئه‌های فرهنگی مختلفی طرح‌ریزی می‌کند اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائلی که باید در ارتباط با جوانان به آن توجه داشت، بحث معرفی الگوهای مناسب شخصیتی برای آنها است.
وی تصریح کرد: ما در اسلام کامل‌ترین الگوهای شخصیتی را برای همه افراد داریم که اگر در مسیر آنها حرکت کنیم، قطعا از تمام بلایا و آسیب‌ها به دور می‌مانیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه در هر عرصه‌ای اگر افراط و تفریط وجود داشته باشد، مشکلات و مسائل حواشی آن زیاد می‌شود گفت: فضای مجازی دارای مزایا و معایبی است که باید حتما به صورت مناسب از آن استفاده کنیم.
ناصری یزدی ادامه داد: برخی از افراد جامعه به ویژه جوانان زمان بسیار زیادی از روز خود را به جای آنکه صرف درس خواندن و مطالعه و تحقیق کنند در فضای مجازی می‌گذرانند.
امام جمعه یزد با بیان اینکه احساس مسئولیت موضوع دیگری است که همه ما باید به آن توجه داشته باشیم گفت: هر یک از ما نسبت به وظایفی که بر دوشمان قرار گرفته چه کوچک و چه بزرگ باید احساس مسئولیت داشته باشیم و با تمام توان برای آن تلاش کنیم.
وی خاطرنشان کرد: برخی افراد هستند که حتی اگر یک ساعت از روزشان به بطالت بگذرد مدام به خود ایراد می‌گیرند که چرا برنامه ریزی دقیق نکردند و این یک ساعت از دستشان رفت.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به جشن عاطفه‌ها اشاره کرد و افزود: این روحیه نوع دوستی و خدمت به جامعه یک اخلاق بزرگ اسلامی است که در جامعه شیعی ما وجود دارد.
ناصری یزدی منشا این روحیه در تشیع را ائمه اطهار(ع) دانست و ادامه داد: شیعه به واسطه داشتن الگوهایی همچون امام علی(ع) و امام سجاد(ع) دارد که تمام عمر خود را صرف خدمت به نیازمندان و کمک به آنها کردند.
 

استاندار یزد نیز در ادامه برگزاری این مراسم را تقویت کننده روحیه نیکوکاری و نوع دوستی در جامعه دانست وافزود : نوع دوستی و نیکوکاری از جمله ارزش هایی است که در جامعه ما همواره پاس داشته می شود .

"محمد علی طالبی" بر ضرورت ترویج این روحیه در بین نوجوانان وجوانان تاکید کرد و گفت : برگزاری این گونه برنامه ها به اشاعه و ترویج نیکوکاری درجامعه کمک می کند.

"طالبی" به فطری بودن روحیه نیکوکاری در انسانها اشاره کرد و گفت : باید زمینه ای فراهم کنیم که این ظرفیت بالقوه در جامعه به فعلیت برسد.

وی با قدردانی ازآموزش و پرورش ، کمیته امداد و سایر دستگاههایی که زمینه را فراهم می کنند تا جوانان برای کمک به نیازمندان نقش آفرینی کنند قدردانی کرد و گفت : باید فضائی فراهم کنیم تا اقشار مختلف جامعه دراموری که نیاز و ضرورت امروز جامعه همراهی ، همدلی و مشارکت داشته باشند.

درابتدای این نشت معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد نیز از برگزاری مهر عاطفه ها در تمامی مدارس استان خبرداد و افزود : این آیین با هدف توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و خدمت به هم نوع در تمامی مدارس استان برگزار می شود .

"علی سرداری اردکانی " ازاستمرار و تداوم برنامه های نیکوکاران در طول سال تحصیلی خیرداد و گفت : سازمان دانش آموزی استان در راستای کمک به اجتماعی کردن دانش آموزان تشکلی از دانش آموزان را در قالب موسسه حمایت از دانش آموزان نیازمند "محاد" ایجادکرده است .

سرداری افزود : دانش آموزان محاد با جذب کمک های مردمی در دو ساله اخیر اقدامات خوبی را برای کمک به دانش اموزان نیازمند انجام داده اند .

گفتنی است مرحله مدرسه‌ای جشن عاطفه‌های امسال یزد در یک هزار و 500 مدرسه سطح استان برگزار شد .

آدرس کوتاه :