افزایش مدارس عشایری استان یزد

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد :
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزداز افزایش مدارس عشایری استان یزد خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " سعیده بهادرزاده  "معاون آموزش ابتدایی استان در کارگروه توسعه آموزش و پرورش عشایر گفت :بسط و توسعه عدالت و رفع محرومیت آموزشی به واسطه گسترش انواع مدارس در مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری هدف اصلی دفترتوسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر است .

وی افزود : با نیاز سنجی، شاخص سازی و شناسایی ابعاد مولفه های آموزش و پرورش مناطق کمتر توسعه یافته یعنی محروم، مرزی، روستایی و عشایری در راستای رفع موانع و مشکلات آموزشی این مناطق فعالیت می کند.

معاونت آموزش ابتدایی استان گفت : با یاری خداوند متعال در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری به منظور گسترش عدالت آموزشی در بین تمامی نوآموزان و دانش آموزان عشایری ، با رصد مدارس حائز شرایط " ماده یک اساسنامه مدارس عشایری" در شهرستان/ مناطق: ابرکوه، خاتم و مروست به عنوان سه منطقه عشایری استان  و ارسال درخواست تخصیص کد عشایری به وزارت متبوع  تعداد 6 مدرسه( 5 مدرسه ابتدایی و یک مدرسه دوره متوسطه اول ) را به مجموع مدارس عشایری خود افزود.

گفتنی است در سال تحصیلی 99-98 این معاونت دارای 35 مدرسه عشایری با  تعداد 1400 دانش آموز خواهد بود.

امید است  بتوانیم  با تجهیز مدارس عشایری  به وسایل آموزشی و پرورشی ، پوشش صد در صدی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان عزیز عشایر ، توانمند سازی کارکنان آموزش و پرورش عشایر و... گامی در جهت استقرار عدالت آموزشی در مناطق محروم و عشایری برداریم.

آدرس کوتاه :