افتتاح مدرسه دانش ناحیه دو یزد

استاندار یزد گفت : آموزش و پرورش پوشش حداکثری برای تحصیل دانش آموزان اتباع در استان را فراهم کرده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش یزد، استاندار یزد در مراسم افتتاحیه مدرسه دانش ناحیه دو یزد ضمن خیر مقدم به نماینده کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان اظهار داشت : امیدوارم با همکاری و همیاری ایشان قدم های بسیار خوبی را در راستای حمایت از پناهندگان در استان برداریم .
" محمد علی طالبی " در ادامه از حمایت های کمیساریا در تامین امکانات و مدیریت امور مهاجرین در استان یزد تشکر کرد و افزود :خوشبختانه امروز فضای خوبی برای ارائه خدمت به مهاجرین و پناهندگان در استان فراهم شده است به ویژه در خصوص تحصیل دانش آموزان مهاجر که تاکید داریم در استان حتی یک دانش آموز اتباع نباید از تحصیل محروم باشد .
وی با اشاره به اینکه قدم های خوبی در حمایت از اتباع در استان برداشته شده است گفت : همکاری آموزش و پرورش در فراهم کردن پوشش حداکثری تحصیلی دانش آموزان اتباع و همچنین سرمایه گذاری از محل اعتبارات دولتی و سازمان های بین المللی و کمیساریا در زمینه هایی مثل بهداشت و درمان کارهایی انجام شده است .
استاندار تصریح کرد : باید در استان فضای تعامل، همکاری و هم زیستی را به وجود بیاوریم و شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که با کمترین مشکل و تبعات فرهنگی و اجتماعی این هم زیستی در استان یزد اتفاق بیافتد که در این مسیر قدم های خوبی برداشته شده است .
طالبی به تحصیل دانش آموزان اتباع تاکید کرد و افزود : هرچه سطح آموزشی و تحصیلات را در جامعه مهاجر استان افزایش بدهیم قطعا به رفع بعضی از مشکلات و مسائل اجتماعی که در استان وجود دارد کمک می نماییم .
وی افزود : با توجه به تعداد جمعیت پناهنده که در استان داریم نیازمند همراهی و کمک سازمان های بین المللی هستیم تا برخی دغدغه هایی که مردم در حوزه های مختلف دارند با این کمک ها و همکاری برطرف شود و فضای مسالمت آمیز و همکاری و تعامل بین دو ملت ایران و افغانستان و جامعه مهاجر و پناهنده در استان به خوبی به وجود آید .
گفتنی است آموزشگاه 12 کلاسه دانش ناحیه دو یزد در مساحت 2 هزار متر مربع و با هزار متر مربع زیر بنا و از اعتبارات کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان و اعتبارات ملی و استانی با حضور " صالح صبح " نماینده این سازمان افتتاح شد .

 

آدرس کوتاه :