افتتاح دبستان 12 کلاسه پسرانه حضرت ابوالفضل در مهریز

دبستان 12 کلاسه پسرانه حضرت ابوالفضل در مهریز با حضور مسئولین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، یک واحد آموزشی ابتدایی با ۱۲ کلاس درس با حضور رئیس دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل،مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیر کل امور اتباع خارجی استانداری،مدیر کل نوسازی مدارس استان،فرماندار مهریزو جمعی از مسئولان شهرستان افتتاح شد.

"سعید پرویزی" مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان یزد در این مراسم با بیان اینکه این مدرسه با همکاری وزارت امور خارجه و اداره کل اتباع خارجه وزارت کشور تأسیس شده است خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم با ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی جامعه اتباع خارجی شاهد افزایش نشاط اجتماعی در بین این افراد باشیم و تلاش ما این است که فرزندان بیشتری از اتباع از نعمت تحصیل بهره مند شوند.

فرماندار مهریز نیز در این مراسم گفت : با تخصیص اعتبار لازم این مرکز آموزشی فرهنگی برای رشد دانش آموزان ایرانی و اتباع تأسیس شد.

"رضا زارعزاده" مهریزی افزود : ما پیرو مکتبی هستیم که با خواندن و نوشتن آغاز شده است و در این مکتب، علم آموزی اهمیت بسیاری دارد و در احادیث و روایات به آن اشاره شده است. اطلبوالعلم من المهد الی الحد یا در شعر شاعران و فرهیختگان ایران زمین آمده است توانا بود هر که دانا بود.

وی با بیان اینکه دانایی سر منشأ توانایی است بیان کرد : امروز باید با بهره مندی از دانش و بینش و به کارگیری نیروی انسانی متخصص و توانمند، آینده ایران اسلامی را بسازیم و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری پیرامون محروم نشدن کودکان اتباع از بهداشت و تحصیل، آینده افغانستان نیز به نیروهای متخصص نیاز دارد.

فرماندار مهریز افزود : حدود 3 میلیون نفر اتباع افغانستانی در کشور ایران هستند امیدوار هستیم روزی که این پناهندگان به کشور خود باز می گردند به پشتوانه تحصیل و تخصصی که در ایران کسب کردند به آبادانی کشور خود بپردازند. بنابراین در این راستا هزینه ها، سرمایه گذاری مفید و مؤثری برای آینده ایران و افغانستان است.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز ضمن خوشامدگویی به مدعوین، از افتتاح این مدرسه پسرانه که یکی از نیازهای شهرستان بود ابراز خوشحالی کرد و گفت: دبستان پسرانه 5 کلاسه حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان مهریز از محل اعتبارات کمیساریای سازمان ملل و با همکاری اداره کل نوسازی مدارس استان یزد و در مساحتی قریب به 5 هزار متر مربع و یک هزار و 7 مترمربع زیربنا ساخته شده است.

سید کاظم حسینی المدواری اظهار کرد: 125 نفر دانش آموز که 23 نفر آنها از اتباع افغانستان هستند در این مدرسه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

وی افزود: در شهرستان مهریز، 700 دانش آموز اتباع خارجی مشغول به تحصیل هستند که طی دو سال گذشته این تعداد دو برابر شده است و الحمدالله با تأکیدات رهبری مبنی بر حمایت از این کودکان، تعصبات مذهبی اهل تسنن و تشیع در کشور به یک همنوایی رسیده است.

قرائت دکلمه توسط دانش آموز افغانستانی، اجرای سرود توسط گروه سرود رهپویان حرم و بازدید از کلاس ها توسط مسئولین از جمله برنامه های اجراء شده در این مراسم بود.

 

آدرس کوتاه :