گردهمایی مدیران مدارس شبانه روزی آموزش و پرورش استان یزد

گردهمایی مدیران مدارس شبانه روزی آموزش و پرورش استان یزد


جلسه مدیران مدارس شبانه روزی آموزش و پرورش استان یزد با معاون تربیت بدنی و سلامت و معاون آموزش متوسطه استان در سالن اجتماعات دبیرستان نمونه دولتی الزهرا ناحیه دو و با حضور بیش از 60 نفر از مدیران مدارس شبانه روزی استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد،  معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش یزد ضمن ارائه گزارشی کوتاه از فعالیت های انجام شده توسط این معاونت و تشریح برنامه ها وفعالیت های تربیت بدنی با بیان ساحت های مختلف سند تحول بنیادین افزود : یکی از ساحت های سند تحول بنیادین توجه به شادابی و نشاط دانش اموزان است .

 "عباس دهقان" گفت : جسم سالم زمینه سلامت روح و روان سالم را فراهم کرده  و باعث پویایی ، موفقیت در تحصیل و شکوفایی استعداد دانش آموزان می شود.

وی نشاط، شادابی، توسعه سواد حرکتی و توجه به زیر ساخت های ورزشی در مدارس به خصوص در مدارس دخترانه رابخشی از اهداف این معاونت بیان کرد و ورزش را عامل پیشرفت و توسعه جامعه و اصلی ترین عامل بازدارنده درمواجهه با آسیب های اجتماعی دانست.

دهقان با اشاره به همگانی شدن ورزش در مدارس به عنوان امری نهادینه گفت: روند سریع تغییرات و رشد تکنولوژی موجب کم تحرکی افراد  جامعه شده است  و ایجاد تحرک ، پویائی و ورزش برای سلامت جسم و روان افراد جامعه به ویژه دانش آموزان ضروری  است که عدم توجه به  این امر می تواند در کاهش بازده آموزش و یادگیری دانش آموزان تاثیر گذار باشد .

وی گفت : تنها راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کنترل آن، ایجاد شور و نشاط در مدارس است و در این رابطه دبیران تربیت بدنی و مدیران مدارس  نقش مهم و اساسی دارند و باید در این باره از هیچ کوششی فروگذار ننمایند.

در ادامه " علیرضا جلالی"معاون پشتیبانی و توسعه منابع و کار آموز  معاون آموزش متوسطه اداره کل ضمن بازدید از این همایش از زحمات مدیران قدردانی نموده و با مدیران مدارس  به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است در انتهای مراسم 60 پکیج ورزشی ویژه مدارس شبانه روزی به مدیران مدارس اهدا گردید .

 

summary-address :