نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

یادواره شهدای دانش آموز شهرستان ابرکوه

یادواره شهدای دانش آموز شهرستان ابرکوه


یادواره شهدای دانش آموز شهرستان ابرکوه

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، یادواره شهدای دانش آموز شهرستان ابرکوه با حضور رئیس بنیاد شهید، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، معاون پرورشی، کارشناسان آموزش و امور شاهد و ایثارگر، فرمانده بسیج دانش آموزی و دانش آموزان و عوامل اجرائی دبیرستان های آسیه و میرغفاری در محل دبیرستان آسیه اسفندآباد برگزار گردید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه اظهار داشت: خداوند در قرآن، شهید را از انسان های دیگر جدا کرده و می فرماید: شهید زنده است و در نزد پروردگار روزی می گیرد.

"مسلم روحی پناه" با پرسش از دانش آموزان که چرا پس از گذشت 26 سال از زمان جنگ، هنوز برای شهدا مراسم یادبود می گذاریم؟ این گونه به سؤال خود پاسخ داد که: مقام معظم رهبری می فرمایند: «شهدا زنده اند و ما مرده، پس ای شهدا بر ما حمدی بخوانید که شما زندگانید و ما مردگان». پس شهدا نیازی به یادواره ندارند.

ما یاد شهید و شهدا را گرامی می داریم تا یادمان باشد که زمانی در این سرزمین هر روز تشییع شهدائی را داشتیم که رفتند تا ما به راحتی زندگی کنیم.

برای شهدا مراسم می گیریم تا ببینیم فاصله ما با شهدا تا به کجاست.

وی افزود: آن زمان جنگ، جنگ نظامی بود ولی امروز چون از نظر نظامی حرفی برای گفتن داریم، جنگ به جنگ فرهنگی تبدیل شده است. دشمن می خواهد در جنگ فرهنگی، آرام آرام دین را از ما بگیرد.

وی اظهار داشت: این که می گوئیم شهدا شرمنده ایم، درست نیست. ما نباید شرمنده شهدا شویم، بلکه باید در عمل نشان دهیم که پایبند آرمان های شهدا هستیم.

وی در بخش دوم سخنان خود، داشتن تفکر مثبت را برای دانش آموزان تشریح کرد.