نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام مشترک فرماندار و مدیر آموزش و پرورش شهرستان به مناسبت گرامیداشت هفته شوراها

همزمان با گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش

بسمه تعالی

پیام  فرماندار و ر ییس شورای آموزش وپرورش و مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه به مناسبت هفته شوراها

سلام علیکم

بدیهی است که مقوله مشارکت در عصر حاضر یکی از عوامل اعتلاء و ارتقای فرآیند آموزش و پرورش تلقی می گردد. در واقع نظام تعلیم و تربیت در مفهوم بنیادی خود با مشارکت های مردمی گره خورده؛ چرا که با مشارکت همگانی در تصمیم سازی های مدیریتی یک سازمان است که فرآیند یاددهی و یادگیری به سر منزل مقصود که همان تحقق جامعه پویا و خلاق است خواهد رسید.

تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در 26 دی ماه 1372 سنگ بنای تحولی اساسی در نظام تعلیم و تربیت میهن اسلامی به حساب می آید چرا که درون مایه مبنایی آن که همانا کاستن تصدی گری دولتی و واگذاری امور به مردم همراه با توسعه مشارکت های مدنی در عرصه آموزش و پرورش است محملی مناسب برای نظارت همگانی بر تصمیم سازی های کلان سازمانی خواهد بود.

هفته گرامی داشت شوراهای آموزش و پرورش را به تمامی فعالین عرصه علم آموزی و تعالی فضایل اخلاقی، انسانی و دینی تبریک و تهنیت عرض نموده و بدین وسیله مراتب تشکر و سپاس فراوان خویش را از تلاش های بی شائبه دلسوزان واقعی این عرصه که همانا فرهنگیان دانا، بصیر و مدیران سخت کوش و ساعی مدارس هستند، ابراز می داریم.

امیدواریم این نهاد ارزشمند بتواند ماموریت های محوّله و وظایف خود را در عرصه های گوناگون فرهنگی، علمی و اجتماعی به خوبی ایفا نماید و در سال های آتی با شتابی هر چه بیشتر به سمت و سوی تعالی همه جانبه فرهنگی و تحقق ارزش های انقلابی و اسلامی حرکت نموده و شاهد تلالو ستاره های نور بخش علم و دانایی در آسمان فرهنگ و آموزش این مرز و بوم باشیم.

در پایان توفیق خدمتگزاری افزون تر به نظام مقدس اسلامی که ثمره خون شهیدانی گرانقدر است را از خداوند منان خواستاریم.