نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پيام وزير آموزش و پرورش به مناسبت بازگشايي مدارس و آغاز سال تحصيلي جديد 97-96

وزير آموزش و پرورش به مناسبت بازگشايي مدارس و آغاز سال تحصيلي جديد 97-96، پيامي صادر كرد.

ه گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، متن كامل پيام سيد محمد بطحايي، وزير آموزش و پرورش به شرح زير است:

 

بسم ‌الله الرحمن الرحيم

سپاس و ستايش بی‌پایان، خداوندي را سزاست كه به انسان فكرت آموخت و جانش را به نور دانش روشن ساخت.

 ماه مهر و همزماني آن با محرم حسيني (ع)، پيام جوانمردي، آزادگي، عدالت‌طلبی و حقیقت‌جویی را براي نسل نوجوان و جوان ايران اسلامي به ارمغان مي‌آورد.

تعليم و تربيت كودكان و نوجوانان از ديرباز در فرهنگ غني ديني و ملي ما واجد والاترين جايگاه بوده و در جهان معاصر هم آموزش و پرورش به‌عنوان عامل مولد سرمایه‌های ارزشمند انساني و محور توسعه پايدار تلقي شده است و از نقشي شگرف در رشد و پيشرفت همه‌جانبه جوامع برخوردار شده است.

 رهبر فرزانه انقلاب نيز آينده كشور را مرهون تلاش امروز آموزش و پرورش دانسته و همواره همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها را به همكاري با اين نهاد اثرگذار دعوت کرده‌اند.

همچنين رياست محترم جمهور، مدرسه را خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش را بنیادی‌ترین و مهم‌ترین بخش توسعه کشور معرفي نموده و دستيابي به پيشرفت و توسعه و ارتقا فرهنگ، دین‌مداری و اخلاق در جامعه را در پرتو تلاش‌های مجدانه معلمان می‌دانند.

 ما در دولت تدبير و اميد برآنيم تا در پرتو اين حمایت‌های اصولي و مشاركت آحاد مردم و همكاري همه دستگاه‌ها از طريق «تحول در متن برنامه‌ها» و «تغيير در شيوه مديريت آموزش و  پرورش»، به مطالبه ملي ايجاد تحول بنيادين در دستگاه تعليم و تربيت پاسخ دهيم.

 از معلمان فرهيخته و مديران دلسوز به‌عنوان عزيزترين سرمایه‌های كشور صميمانه می‌خواهم؛ در تربيت نسلي متعهد به ارزش‌های ديني و ملي، داراي تفكر انتقادي و صبور در گفتگو، واجد روحيه انقلابي و سرزنده و بانشاط، دلسوزانه بكوشند.

 همچنين از دانش آموزان گرامي و فرزندان عزيزم می‌خواهم قدردان فرصت‌ها بوده و در كمال ادب و احترام، خوشه چين دانش و علم معلمان خوب خود باشند.

 از اوليا گرامي انتظار دارم همچون گذشته با مشاركت فكري در امور مدرسه ياريگر معلمان و مربيان فرزندان خويش باشند.

 اينجانب ضمن تبريك آغاز سال تحصيلي جديد، همگان را به ايفاي نقش مؤثرتر در ارتباط با آموزش و پرورش به‌عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نهاد كشور دعوت می‌نمایم.