نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

يكصد و نود و چهارمین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه

يكصد و نود و چهارمین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه


ششمين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال95 در سالن شهيد عادلزاده اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، ششمين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال95 با دستور كار (1- بررسی درخواست آقای افضلی(زمین جنب دبیرستان ابن سینا)    2- هفته کتاب و کتابخوانی ) در سالن شهيد عادلزاده برگزار گرديد.

دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، در ابتدا گزارشي از اقدامات انجام شده جهت اجراي مصوبات جلسه قبلي شورا ارائه و سپس دستور كار جلسه حاضر را اعلام نمود.

در زمینه دستور کار اول، "محمدرضا ولی" کارشناس ارزیابی و مسئول حقوقی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، در زمینه درخواست آقای افضلی مبنی بر فروش زمین جنب دبیرستان ابن سینا به این دبیرستان، توضیحات کاملی را ارائه نمود.

سپس هر یک از حضار، نظرات و دیدگاه های خود را در این زمینه بیان نمودند.        

پس از آن دستور كار دوم (هفته کتاب و کتابخوانی) مطرح و معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، گزارشی از وضعیت کتاب خانه های مدارس شهرستان را ارائه نمود.

" قیومی زاده" اظهار داشت: در مقطع متوسطه از 44 آموزشگاه تنها 8 آموزشگاه دارای سالن کتابخانه مجزا و 6 آموزشگاه دارای سالن کتابخانه مشترک با آزمایشگاه می باشند. بیشترین فضا برای کتابخانه ی مقطع متوسطه در دبیرستان شهید مقیمی به مساحت 70 مترمربع و بالاترین آمار کتاب در کتابخانه های مدارس متوسطه در دبیرستان مهدیه با آمار 4500 جلد کتاب می باشد.

در مقطع ابتدائی نیز از حدود 62 آموزشگاه، تنها 5 مدرسه دارای فضای مجزای کتابخانه می باشند و بیشترین فضای کتابخانه در دبستان پسرانه شهدا به مساحت 60 متر مربع و بالاترین آمار کتاب در کتابخانه های مدارس ابتدائی مربوط به دبستان دخترانه فاطمیه با آمار 1350 جلد کتاب می باشد.

وی افزود: دو مدرسه جدید التأسیس دین و دانش دخترانه و پسرانه هم فاقد کتاب خانه می باشند. هم چنین با توجه به استقرار نظام جدید آموزشی در پایه دهم، هیچ کتابی متناسب با آن در کتابخانه های ما موجود نمی باشد. در مقطع ابتدائی به خصوص برای گروه سنی الف نیز کتاب های مناسبی نداریم.

 "بصیری" رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه تجهیز کتابخانه های مدارس قول همکاری داد.

وی همچنین از هماهنگی با یکی از ناشرین در برپائی نمایشگاه کتاب با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه خبر داد.

فرماندار شهرستان ابرکوه نیز ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی، یکی از نشانه های شیعه بودن را برگزاری مراسم اربعین دانست.

"سید نبی رسولی" با اشاره به سخن حضرت علی(ع) که فرموده اند: کسی که خود را با کتاب آرامش دهد، هیچگاه آرامش خود را از دست نمی دهد؛ اظهار داشت: باید دست به دست هم دهیم تا وضعیت کتاب خوانی را در شهرستان ارتقاء دهیم.

وی افزود: هر کجا بخواهد انقلابی صورت گیرد، ابتدا باید کار فرهنگی شود؛ کار فرهنگی هم با دانش و آگاهی ممکن است و ارتقاء دانش و آگاهی نیز با مطالعه میسر است.

وی اظهار داشت: سه چیز فرد را از دستیابی به مقامات عالی باز می دارد: کوتاهی همت، کم تدبیری و ناتوانی در اندیشه

وی در پایان از آموزش و پرورش و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات و حوزه های علمیه خواست تا با همکاری یکدیگر در جهت تقویت باورهای دینی نسل جوان بکوشند.

جلسه با جمع بندي پيشنهادات اعضاي شوراي آموزش و پرورش توسط دبير شورا پايان پذيرفت.