نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

يكصد و نود و پنجمین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه

هفتمين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال95 در سالن شهيد عادلزاده اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، هفتمين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال95 با دستور كار (1- گزارش عملکرد نهضت سوادآموزی در دو سال اخیر    2- اردوی راهیان نور ) در سالن شهيد عادلزاده برگزار گرديد.

دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، در ابتدا گزارشي از اقدامات انجام شده جهت اجراي مصوبات جلسه قبلي شورا ارائه و سپس دستور كار جلسه حاضر را اعلام نمود.

در زمینه دستور کار اول، کارشناس مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان، گزارشی از عملکرد نهضت سوادآموزی شهرستان در دو سال اخیر را در قالب کلیپ برای حضار تشریح نمود.

"فتاحی" در ادامه افزود: با همت و تلاش آموزش دهندگان و همکاری دلسوزانه مدیران مدارس، رتبه شهرستان در بحث سوادآموزی در بین 14 منطقه در استان یزد، از رتبه 14 به رتبه اول استان ارتقاء یافت.

سپس دستور كار دوم (اردوی راهیان نور) مطرح و معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، گزارشی از اردوی راهیان نور پسران که در آبان ماه برگزار گردید را ارائه نمود.

"محمدعلی شکیبا" با اشاره به اعزام دانش آموزان دختر در تاریخ 25 آذرماه ادامه داد: در اردوی راهیان نور دانش آموزان دختر، مجوز 6 اتوبوس به ما داده شده است و 2 اتوبوس دیگر در برنامه بعدی اعزام گنجانده شده است که ما در تلاشیم تا مجوز اعزام هر هشت اتوبوس را با هم بگیریم.

وی در پایان، از ادارات هلال احمر، اوقاف و کمیته امداد که در اعزام دانش آموزان پسر همکاری نمودند، تقدیر و تشکر نمود.

    پس از آن هر يك از حضار نظرات و پيشنهادات خود را بيان كردند.

فرماندار شهرستان ابرکوه نیز در ابتدا از مسئولین آموزش و پرورش و آقای فتاحی، دبیر ستاد پشتیبانی سوادآموزی و کارشناس مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان ابرکوه و همکارانش بخاطر کسب رتبه اول استان در بحث سوادآموزی تقدیر و تشکر نمود. وی همچنین از تلاش و همکاری سایر ادارات و ارگان های عضو ستاد پشتیبانی سوادآموزی که در شناسائی و جذب افراد بی سواد همکاری کردند، تشکر نمود.

"سید نبی رسولی" در زمینه بحث راهیان نور اظهار داشت:  اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور در دو سال گذشته بیشتر از سهمیه درنظرگرفته شده بود و این بخاطر علاقه زیاد دانش آموزان، وجود راویان خوب و همکاری خوب ادارات شهرستان بوده است.

رسولی در ادامه از شهرداری و بخشداران خواست تا بسته های فرهنگی لازم برای اعزام را تهیه نمایند.

وی در پایان از آموزش و پرورش بخاطر همکاری در برپائی نمایشگاه کتاب، تقدیر و تشکر نمود.

جلسه با جمع بندي پيشنهادات اعضاي شوراي آموزش و پرورش توسط دبير شورا پايان پذيرفت.