نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

يكصد و نود و سومین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه

پنجمين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال 95 در سالن شهيد عادلزاده اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، پنجمين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال95 با دستور كار (1- گزارش پروژه مهر95     2- المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و حیاط پویا    3- بررسی و تأیید شهریه فوق برنامه مدرسه هیئت امنائی سید جمال الدین اسدآبادی) در سالن شهيد عادلزاده برگزار گرديد.

دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، در ابتدا گزارشي از اقدامات انجام شده جهت اجراي مصوبات جلسه قبلي شورا ارائه و سپس دستور كار جلسه حاضر را اعلام نمود.

"مسلم روحی پناه" در زمینه دستور کار اول، گزارشی از پروژه مهر و بازگشائی مدارس مسکن مهر و فراز و نشیب های آن، مشکل کمبود شدید معلم در مقطع ابتدائی، شلوغ بودن بعضی از کلاس ها و عدم امکان شعبه شدن آن ها و ... را برای حضار بیان نمود.

پس از آن، معاون پرورشی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، در زمینه دستور کار دوم، گزارشی از المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و حیاط پویای سال تحصیلی گذشته را بیان نمود.

"محمدعلی شکیبا" افزود: امسال 28 مدرسه ابتدائی، 11 متوسطه اول، 8 متوسطه دوم و 3 هنرستان در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای شرکت خواهند نمود.

وی در زمینه طرح حیاط پویا اظهار داشت: استان یزد در سال گذشته که اولین سال اجرای این طرح بود، مقام اول کشوری را به خود اختصاص داد.

وی از درگیر نمودن تمامی مدارس ابتدائی در این طرح برای سال تحصیلی جاری خبر داد و افزود: اگر مدارس در زمینه مالی و غیره حمایت شوند، امکان اجرای طرح حیاط پویا و المپیاد ورزشی در تمامی مدارس وجود خواهد داشت.

در ادامه، هر یک از مدعوین، نظرات و پیشنهادات خود را بیان نموده و بخشداران و شهرداری و شورای شهر، قول مساعد همکاری در این زمینه را دادند.

سپس دستور كار سوم (شهریه فوق برنامه مدرسه هیئت امنائی سیدجمال) مطرح و مصوبه هیئت امنا و انجمن اولیا و مربیان مدرسه سید جمال در زمینه شرح ریز هزینه کرد شهریه فوق برنامه  توسط معاون آموزشی اداره برای حاضرین قرائت شد.

پس از آن، هر یک از اعضای شورای آموزش و پرورش، نظرات خود را در زمینه شهریه مصوب شده اعلام نمودند.

فرماندار شهرستان ابرکوه نیز ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدا...الحسین(ع) و تشکر از کل مجموعه شهرستان که در معرفی شهرستان در ایام سوگواری کوشیدند و همچنین تشکر از هیئت عزاداری دانش آموزی، اظهار داشت: جامعه ای می تواند پویا، سرزنده و پر تحرک باشد که ورزش در آن نقش و جایگاه بالائی داشته باشد.

"سید نبی رسولی" افزود: در زمینه ورزش نیز دانش آموزان باید با تکنولوژی روز پیش روند؛ در ورزش استعدادیابی کنید و تا قهرمانی پیش روید.

وی در زمینه هیئت امنائی شدن مدرسه سیدجمال اظهار داشت: هیئت امنائی شدن مدرسه کار قشنگی است اما باید سختی ها و ناملایمات را تحمل کنید تا نتیجه آن را ببینید.

جلسه با جمع بندي پيشنهادات اعضاي شوراي آموزش و پرورش توسط دبير شورا پايان پذيرفت.