نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

يكصد و نودمین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه

يكصد و نودمین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه


سومين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال95 در سالن شهيد عادلزاده اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، سومين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال95 با دستور كار (1- هیئت امنائی شدن دبستان سید جمال الدین اسدآبادی    2- بررسی وضعیت فضاهای آموزشی در سال95) در سالن شهيد عادلزاده برگزار گرديد.

دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، در ابتدا گزارشي از اقدامات انجام شده جهت اجراي مصوبات جلسه قبلي شورا ارائه و سپس دستور كار جلسه حاضر را اعلام نمود.

در زمینه دستور کار اول، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، اهداف هیئت امنائی شدن مدارس را چنین برشمرد:

ارتقاء کیفیت آموزشی و پرورشی، بهره برداری از ظرفیت مشارکت مردم در اداره مدرسه، تحقق عدالت آموزشی و...

"مسلم روحی پناه" در ادامه شیوه نامه هیئت امنائی شدن مدارس را برای اعضای شورای آموزش و پرورش تشریح کرد.

سپس هر یک از موافقین و مخالفین این طرح، نظرات و دیدگاه های خود را بیان نمودند.

"حجت الاسلام والمسلمین حسینی"، امام جمعه شهرستان ابرکوه، برای هیئت امنائی شدن آموزشگاه سید جمال تأکید کرد که نقاط ضعف احتمالی پیش بینی و پیشگیری شود تا نتیجه عملی اجرای این طرح برای سال های آینده مفید باشد.

پس از جمع بندی پیشنهادات و نظرات مطرح شده، طرح هیئت امنائی شدن دبستان سید جمال با رأی اکثریت اعضا به تصویب رسید و دستور کار دوم(بررسی وضعیت فضاهای آموزشی در سال 95 ) مطرح گردید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه گزارشی از وضعیت فضاهای آموزشی شهرستان در سال 95 را ارائه نمود.

"روحی پناه" ورود 919 نفر دانش آموز کلاس اولی به مدارس دوره اول ابتدائی شهرستان در سال تحصیلی 96- 95 و افزایش 319 نفر کلاس اولی نسبت به سال قبل را با توجه به ظرفیت مدارس و کلاس ها مورد بررسی قرار داده و مشکلاتی که در این راستا گریبانگیر آموزش و پرورش شده و تمهیداتی که در این زمینه اندیشیده شده است را بیان نمود که از جمله آن می توان به جابجائی ساختمان دبستان های شهید رجائی و خدیجه کبری و شیفتی شدن دبستان شهید رجائی، جدا کردن دوره اول و دوم دبستان شهید علی نقی کارگر مریم آباد، افزایش جمعیت کلاس اولی در دبستان نجمه روستای شهرسب و نبود فضای مناسب برای گنجایش این تعداد جمعیت، کمبود کلاس و دفتر معلمان در ساختمان مشترک دبستان های بنیاد 15 خرداد و شاهد صفائیه، احیاء کد دبستان منحل شده شهید پورعباس فراغه جهت تفکیک دانش آموزان دختر و پسر دبستان دوره اول علوی و ... اشاره نمود.

وی اوج بحران را در خود شهر ابرکوه دانست؛ افزایش تعداد کلاس اولی های دبستان های شهدا، بعثت و مدرسه قرآنی شهید محمود با توجه به سن پائین این دانش آموزان و کمبود فضا مشکلاتی را برای آموزش و پرورش ایجاد کرده است.

وی افزود: با توجه به این که یکصد و ده کلاس اولی از مسکن مهر می باشند، در صورتی که مدرسه مسکن مهر برای سال تحصیلی 96-95 آماده نشود، دچار بحران خواهیم شد.

سپس هر یک از حضار، نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.

فرماندار شهرستان ابرکوه نیز اظهار داشت تا پس از اختصاص بودجه به شهرستان، اولویت را به آموزش و پرورش خواهیم داد. با پیراپزشکی نیز صحبت کردیم تا در سال آینده ساختمان را به آموزش و پرورش برگردانند. اتمام مدرسه دوم مسکن مهر نیز در اولویت خواهد بود.

جلسه با جمع بندي پيشنهادات اعضاي شوراي آموزش و پرورش توسط دبير شورا پايان پذيرفت.