نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست والدين و دادستان شهرستان پيرامون آسيب هاي نوپديد اجتماعي

نشست والدين و دادستان شهرستان پيرامون آسيب هاي نوپديد اجتماعي

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، با حضور مدير آموزش و پرورش، دادستان، فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان ابركوه و والدين دبيرستان هاي پسرانه و دخترانه شهرستان، دو نشست جداگانه برگزار و والدين با آسيب هاي نوپديد اجتماعي آشنا گرديدند.

بر همين اساس، حدود 300 نفر از والدين دبيرستان هاي پسرانه ابوذر، نمونه امام علي(ع)، هنرستان هاي فجر و علامه طباطبائي در سالن معلم گرد هم آمدند.

در ابتدا سرهنگ كمالي فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان و سرهنگ زنگوئي مطالبي را پيرامون آسیب های ترافیکی ، استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسواران ، دریافت گواهینامه رانندگی و... بيان نمودند و کلیپ هایی در رابطه با تصادفات موتور سیکلت به نمایش در آمد.

دادستان شهرستان ابركوه نيز برخي از آسيب هاي اجتماعي كه دانش آموزان پسر را تهديد مي كند بيان نمود.

جلسه ديگري نيز با موضوع آسيب هاي اجتماعي دختران و با حضور حدود 600 نفر از اولياي دانش آموزان مدارس دخترانه مهديه، صدرا، زينب(س)، نمونه امام صادق(ع) و عصمت در سالن معلم برگزار گرديد.

"دشتكيان" دادستان شهرستان ابركوه در رابطه با آسيب هاي نوپديد اجتماعي و راهكارهاي كاهش اين آسيب ها مطالبي را بيان نمود. اهم مطالب ارائه شده به شرح ذيل مي باشد:

1)    بازی های رایانه ای ، آسیب ها و راهکارها

2)    شبکه های مجازی و نکاتی که والدین باید هنگام استفاده خود و فرزندانشان به آن توجه نمايند.

3)     شبکه های ماهواره ای و آسیب های اجتماعی و خانوادگی آن.

4)    نكاتي كه والدين براي استفاده فرزندانشان از موبايل بايد به آن توجه نمايند.

5)    آسیب های اجتماعي موجود در مدارس.

"دکتر موحدی" رئيس اورژانس اجتماعي اداره بهزيستي شهرستان نيزدر رابطه با نقش دین و نماز در کاهش آسیب های اجتماعی مطالبی را با استفاده از آیات و روایات بیان نمود.