نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طرح معرفت معاونین و مربیان پرورشی

طرح معرفت معاونین و مربیان پرورشی


مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه خطاب به حوزه پرورشی: «امروز با جوانانمان باید با ادبیات جدیدی صحبت کرد. آنقدر خودتان را مسلح کنید تا بتوانید با جوانان امروز صحبت کنید».

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، جلسه طرح معرفت معاونین و مربیان پرورشی در سالن کنفرانس اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه برگزار گردید.

در ابتدا معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، مباحث مربوط به حوزه پرورشی من جمله بحث گسترش سازمان دانش آموزی، مسابقات فرهنگی - هنری و قرآن و عترت،جشنواره الگوی برتر تدریس، درس تفکر و سبک زندگی، کتابخانه کلاسی، صبحگاه، نماز جماعت، تجهیز و زیباسازی نمازخانه مدارس و ... را بیان نمود.

در ادامه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) که «مؤمن از دست خودش در رنج است و دیگران در آسایش» اظهار داشت: مربیان پرورشی که با جان و دل در امور پرورشی رنج می کشند، مصداق این حدیثند.

"مسلم روحی پناه" افزود: امسال شروع سال تحصیلی با دوم محرم، سالروز ورود کاروان امام حسین(ع) به کربلا مقارن بود. یکی از مسائلی که از دید خیلی افراد مغفول واقع شده است، این که چرا امام حسین(ع) در ظهر عاشورا، نماز جماعت برگزار نمودند. این که امام حسین(ع) تأکید کردند که نمازشان را اول وقت و به جماعت بخوانند این است که به تاریخ بگویند «من اصل دین هستم». ما باید در هر شرایطی، اصل را به نماز قرار دهیم.

وی افزود: به دلیل تقارن شروع سال تحصیلی با شروع محرم، امسال را سال اقامه نماز در مدارس قرار دهیم. امسال هرچه می توانیم در بعد نماز کار کنیم؛ نمازخانه ها را هر چه می توانیم باصفاتر کنیم؛ وقت برای نماز بگذاریم و عمده کارمان برای نماز باشد. نماز جماعت، اولویت اول کار شما باشد.

"روحی پناه" افزود: امروز با جوانانمان باید با ادبیات جدیدی صحبت کرد. آنقدر خودتان را مسلح کنید تا بتوانید با جوانان امروز صحبت کنید. برای این کار باید سواد رسانه ای و سواد دینی خود را ارتقاء دهیم.

در پایان، نرم افزار «حماسه عاشورا» توسط حجت الاسلام هاشمی نسب برای حوزه پرورشی معرفی گردید.