نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صبحگاه مشاركت

صبحگاه مشاركت

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، به مناسبت هفته شوراهاي آموزش و پرورش، صبحگاه مشاركت با حضور اعضاي شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، معاون فرماندار، مدير و معاونين و كارشناسان اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در دبيرستان دخترانه مهديه برگزار گرديد.

مدير آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، ضمن تبريك ميلاد با سعادت امام حسن عسكري(ع) و تبريك هفته شوراهاي آموزش و پرورش، اظهار داشت: دين اسلام نسبت به بحث شورا توجه ويژه اي دارد تا آن جا كه سوره اي را به نام شورا نازل كرده است. خداوند در آيه 38 سوره شورا به پيامبر امر مي كند كه كارت را با مشورت انجام بده.حضرت محمد(ص) كه خاتم پيامبران است از نظر عقلي نيازي به مشورت ندارد و اين دستور تنها به خاطر اين است كه ما مسلمانان ياد بگيريم در زندگي مشورت كنيم.

"مسلم روحي پناه" افزود: انسان موجودي اجتماعي است و لازمه رفع نياز هاي مشتركش بهره مندي از مشورت است. سپس احاديثي از حضرت علي(ع) در مورد مشورت بيان نمود.

وي در ادامه پيشينه اي از تصويب و تشكيل شوراهاي آموزش و پرورش، اعضاي انتخابي و انتصابي شورا، برخي وظايف و اختيارات شوراي آموزش و پرورش را بيان نمود.

قرائت متن پيام مشترك وزراي كشور و آموزش و پرورش، قرائت دو مقاله در مورد پيشينه شوراهاي آموزش و پرورش و ميلاد امام حسن عسكري(ع)، سرود همگاني دانش آموزان و نواختن زنگ مشاركت توسط مدير آموزش و پرورش شهرستان ابركوه از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.